USATF.tv
NationWide

Event Listing

Event Logo 1997 USATF New Jersey Junior Olympic Track & Field Championships
Saturday, June 21, 1997 - Saturday, June 21, 1997
West Morris High School
Long Valley, NJ

RESULTS
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                      Page 1
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                         Girls 8 & Under 100 Meter Dash                        
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Bariexca, Lauren           8 Lakeland Track Club       17.0      
            2 Brown, Latoya              7 NJ Striders               17.6      
            3 Thalman, Cassie            8 Lakeland Track Club       18.7      
            4 Egan, Amanda               8 Berkeley Heights          19.1      
            5 Adamo, Vanessa             7 NJ Striders               19.6      
            6 Hargrove, Samantha         7 Supersonics Track Club    19.9      
                                                                               
                         Girls 8 & Under 200 Meter Run                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Bariexca, Lauren           8 Lakeland Track Club       37.4      
            2 Brown, Latoya              7 NJ Striders               38.8      
            3 Nedd, Alex                 8 Neptune Striders          40.2      
            4 Osback, Tracy              7 NJ Striders               41.1      
            5 Egan, Amanda               8 Berkeley Heights          41.5      
            6 Spinuzzi, Diana            8 NJ Striders               43.8      
            7 Snochowski, Allison        7 Paramus                   44.3      
            8 Smith, Krystal             6 Supersonics Track Club    44.9      
            9 Manley, Laila              8 Jaguar Track Club         45.2      
                                                                               
                         Girls 8 & Under 400 Meter Run                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Hilton, Naja               8 Paterson Gazelles         1:19.2     
           2 Ghahramani, Aiyda          8 Lakeland Track Club       1:21.3     
           3 Standridge, Kimberly       8 Lakeland Track Club       1:25.1     
           4 Cannici, Kristen           8 NJ Striders               1:30.0     
           5 Nedd, Alex                 8 Neptune Striders          1:30.7     
           6 Lanewala, Kira             8 Jaguar Track Club         1:32.5     
           7 Cromartie, Ashley          7 Lakeland Track Club       1:43.4     
           8 Grande, Noelle             6 Lakeland Track Club       1:48.5     
                                                                               
                         Girls 8 & Under 800 Meter Run                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Hilton, Naja               8 Paterson Gazelles         3:00.2     
           2 Standridge, Kimberly       8 Lakeland Track Club       3:05.0     
           3 Ghahramani, Aiyda          8 Lakeland Track Club       3:06.9     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                      Page 2
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                   Girls 8 & Under 800 Meter Run (Continued)                   
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           4 Lanewala, Kira             8 Jaguar Track Club         3:18.3     
           5 Jackucewicz, Briana        7 Unattached                3:23.0     
           6 Cavallo, Amanda            7 Unattached                3:35.6     
           7 Hesse, Jessica             7 Unattached                3:41.3     
           8 Cromartie, Ashley          7 Lakeland Track Club       3:48.1     
           9 Grande, Noelle             6 Lakeland Track Club       4:03.9     
                                                                               
                       Girls 8 & Under 4x100 Meter Relay                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        1 ER        NJ Striders                                      1:18.9    
           1) Cannici, Kristen  8       3) Spinuzzi, Diana  8                  
           2) Wells, Pam  7             4) Osback, Tracy  7                    
                                                                               
                           Girls 8 & Under Long Jump                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== ========           
           1 Ghahramani, Aiyda        8 Lakeland Track Club 9'07.00" 2.92m     
           2 Cannici, Kristen         8 NJ Striders         8'06.00" 2.59m     
           3 Standridge, Kimberly     8 Lakeland Track Club 8'03.00" 2.51m     
           4 Tomaino, Francesca       8 Lakeland Track Club 7'04.00" 2.24m     
           5 Congalton, Gabrielle     8 NJ Striders         7'03.00" 2.21m     
           6 Spinuzzi, Diana          8 NJ Striders         6'05.00" 1.96m     
                                                                               
                           Girls 9-10 100 Meter Dash                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Fageyinbo, Bimpe          10 Lakeland Track Club       14.0      
            2 Johnson, Iman              9 Jaguar Track Club         14.9      
            3 Long, Tiona                9 Supersonics Track Club    15.0      
            4 Wallace, Taylore          10 Willis Athletic Club      15.2      
            5 Venable, Audrey            9 Paterson Gazelles         15.3      
            6 Culver, Brittany           9 Unattached                15.4      
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                      Page 3
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                            Girls 9-10 200 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Williams, Taharih         10 Unattached                31.2      
            2 Venable, Audrey            9 Paterson Gazelles         31.9      
            3 Cumberbatch, Collene      10 Supersonics Track Club    32.1      
            4 Long, Tiona                9 Supersonics Track Club    32.2      
            5 Cooper, Elana              9 Jaguar Track Club         32.3      
            6 Bellamy, Candace          10 Jaguar Track Club         32.7      
            7 Vinski, Emma              10 Unattached                32.9      
            8 Culver, Brittany           9 Unattached                33.1      
            9 Lanewala, Alia            10 Jaguar Track Club         33.3      
           10 Curry, Kim                10 Unattached                33.4      
           10 Fraser, Joanne             9 Supersonics Track Club    33.4      
           12 Gaspercic, Courtney       10 Lakeland Track Club       33.7      
           13 Hessels, Cara             10 Lakeland Track Club       34.2      
           14 Hartzman, Jennifer        10 Lakeland Track Club       34.3      
           15 Napoda, Elizabeth         10 NJ Striders               35.0      
           16 Wright, Janel             10 Willis Athletic Club      36.6      
                                                                               
                            Girls 9-10 400 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Fageyinbo, Bimpe          10 Lakeland Track Club       1:06.1     
           2 Sanders, Jessica          10 Unattached                1:07.8     
           3 Williams, Taharih         10 Unattached                1:09.6     
           4 Barrentine, Tiffiny       10 Paterson Gazelles         1:12.9     
           5 Cumberbatch, Collene      10 Supersonics Track Club    1:15.4     
           6 Pickett, Monique          10 Paterson Gazelles         1:16.7     
           7 Rooke, Kristen            10 Abbington track club      1:18.0     
           8 Napoda, Elizabeth         10 NJ Striders               1:18.1     
           9 Wright, Vanessa            9 Unattached                1:19.1     
          10 Wallace, Taylore          10 Willis Athletic Club      1:20.7     
          11 Folley, Anisa              9 Jaguar Track Club         1:21.3     
          12 Reina, Asia                9 Supersonics Track Club    1:24.6     
                                                                               
                            Girls 9-10 800 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Leufroy, Ena              10 Lakeland Track Club       2:37.7     
           2 Sanders, Jessica          10 Unattached                2:40.0     
           3 Tansey, Eleanor           10 Unattached                2:55.7     
           4 Dapiran, Danielle          9 Lakeland Track Club       2:56.8     
           5 Vinski, Emma              10 Unattached                2:58.8     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                      Page 4
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                      Girls 9-10 800 Meter Run (Continued)                     
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           6 Gordon, Amanda            10 Unattached                3:00.8     
           7 Gianakos, Arianna         10 Hunterdon Hawks           3:02.4     
           8 Hesse, Alaina              9 Unattached                3:05.9     
           9 Lipari, Amy               10 Super Sports Running Club 3:09.3     
          10 Ennis, Jennifer            9 Lakeland Track Club       3:12.1     
          11 O'Brien, Colleen          10 Florahm Park Track        3:20.1     
          12 Peluso, Marla              9 NJ Striders               3:23.2     
          13 McKELVIN, Ciara           10 Jaguar Track Club         3:26.0     
          14 Fenton, Sadie              9 New Jersey Striders       3:26.6     
          15 Lamotta, Jessica          10 Hopatcong Hawks           3:28.4     
                                                                               
                           Girls 9-10 1,500 Meter Run                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Ennis, Jennifer            9 Lakeland Track Club       5:52.8     
           2 Dapiran, Danielle          9 Lakeland Track Club       5:54.9     
           3 Gorman, Casey             10 Lakeland Track Club       5:55.4     
           4 Gordon, Amanda            10 Unattached                5:55.9     
           5 Tansey, Eleanor           10 Unattached                5:56.5     
           6 Norton, Rachel            10 Unattached                5:56.7     
           7 Lipari, Amy               10 Super Sports Running Club 6:01.8     
           8 Croghan, Jennifer          9 NJ Striders               6:20.4     
           9 Gianakos, Arianna         10 Hunterdon Hawks           6:31.5     
          10 Lamotta, Jessica          10 Hopatcong Hawks           6:31.9     
          11 Hennecke, Maureen         10 NJ Striders               6:38.8     
                                                                               
                        Girls 9-10 1,500 Meter Race Walk                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Best, Jerica               9 Paterson Gazelles          9:29.6     
          2 Algera, Jacklyn           10 NJ Striders                9:43.1     
          3 Joyce, Meaghan            10 NJ Striders               11:16.4     
          4 Fanslau, Megan            10 NJ Striders               11:28.5     
          5 Joseph, Nicole             9 Unattached                11:48.7     
          6 Osback, Kelly              9 NJ Striders               12:24.3     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                      Page 5
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                          Girls 9-10 4x100 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        1 SSTC      Supersonics Track Club                           1:00.6    
           1) Long, Tiona  9            3) Fraser, Joanne  9                   
           2) Cumberbatch, Collene 10   4) Cockrell, Gwendolin 10              
        2 JAGS      Jaguar Track Club                                1:00.9    
           1) Johnson, Iman  9          3) Hill, Courtney 10                   
           2) Cooper, Elana  9          4) Bellamy, Candace 10                 
        3 PAT       Paterson Gazelles                                1:01.8    
           1) Barrentine, Tiffiny 10    3) Best, Jerica  9                     
           2) Hall, Monique  9          4) Pickett, Monique 10                 
        4 LAKE "B"  Lakeland Track Club                              1:02.3    
           1) Capsouras, Alexi 10       3) Battle, Paris  9                    
           2) McGRANE, Samantha 10      4) Guerrini, Erin 10                   
        5 LAKE      Lakeland Track Club                              1:04.2    
           1) DeFILIPPO, Amanda 10      3) Hartzman, Jennifer 10               
           2) DE Rosa, Tineke  9        4) McCLAIN, Abbey  9                   
        6 WALL      Wall Community Track Club                        1:07.8    
           1) Gerencser, Leila 10       3)                                     
           2)                           4)                                     
        7 JAGS "B"  Jaguar Track Club                                1:07.9    
           1) Folley, Anisa  9          3) Gilmer, Rene 10                     
           2) McKELVIN, Ciara 10        4) Nieves, Iman  9                     
        8 ER   "B"  NJ Striders                                      1:11.4    
           1) Alverez, Amanda 10        3) Ponticoruo, Nicole 10               
           2) Adamo, Amanda 10          4) Fanslau, Megan 10                   
                                                                               
                          Girls 9-10 4x400 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        1 PAT       Paterson Gazelles                                5:00.9    
           1) Venable, Audrey  9        3) Pickett, Monique 10                 
           2) Best, Jerica  9           4) Barrentine, Tiffiny 10              
        2 LAKE      Lakeland Track Club                              5:08.5    
           1) Dapiran, Danielle  9      3) Leufroy, Ena 10                     
           2) Fageyinbo, Bimpe 10       4) Grande, Ashley  9                   
        3 JAGS      Jaguar Track Club                                5:20.8    
           1) Johnson, Iman  9          3) Hill, Courtney 10                   
           2) Cooper, Elana  9          4) Lanewala, Alia 10                   
        4 ER        NJ Striders                                      6:05.2    
           1) Hennecke, Maureen 10      3) Osback, Kelly  9                    
           2) Check, Amanda 10          4) Peluso, Marla  9                    
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                      Page 6
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                              Girls 9-10 High Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== ========           
           1 Composto, Kara 1        10 NJ Striders         3'08.00" 1.12m     
           2 Ponticoruo, Nicole      10 NJ Striders         3'08.00" 1.12m     
           3 Guiliano, Korinne        9 Wall Community Trac 3'04.00" 1.02m     
           4 Hennecke, Maureen       10 NJ Striders         3'04.00" 1.02m     
           5 Gerencser, Leila        10 Wall Community Trac 2'10.00" 0.86m     
                                                                               
                              Girls 9-10 Long Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 Gianakos, Arianna       10 Hunterdon Hawks     11'02.00" 3.40m     
          2 Wallace, Taylore        10 Willis Athletic Clu 10'10.00" 3.30m     
          3 Hessels, Cara           10 Lakeland Track Club 10'03.50" 3.14m     
          4 Check, Amanda           10 NJ Striders          9'11.50" 3.04m     
          5 Battle, Paris            9 Lakeland Track Club  9'07.00" 2.92m     
          6 DeFILIPPO, Amanda       10 Lakeland Track Club  8'11.50" 2.73m     
          7 Venice, Daniel          10 Wall Community Trac  8'10.50" 2.71m     
          8 Nelson, Nicole           9 Unattached           7'08.50" 2.35m     
                                                                               
                              Girls 9-10 Shot Put                              
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Guy, Kaitlin            10 NJ Striders         6.34m 20'09.75     
           2 Kaiserian, Tanya        10 Wall Community Trac 6.32m 20'09.00     
           3 Leone, Ali              10 Florahm Park Track  5.88m 19'03.50     
           4 Sanders, Jessica        10 Unattached          5.58m 18'03.75     
           5 Casier, Heather         10 Lakeland Track Club 5.52m 18'01.50     
           6 Hrinko, Dana             9 Hopatcong Hawks     5.04m 16'06.50     
           7 Ruggieri, Alissa        10 Hopatcong Hawks     4.86m 15'11.50     
           7 Palermo, Diana          10 Lakeland Track Club 4.86m 15'11.50     
           9 Thalman, Jessica        10 Lakeland Track Club 4.46m 14'07.75     
          10 Venice, Daniel          10 Wall Community Trac 4.26m 13'11.75     
          10 Norton, Rachel          10 Unattached          4.26m 13'11.75     
          12 Detalvo, Kim             9 Wall Community Trac 3.86m 12'08.00     
          13 Check, Amanda           10 NJ Striders         3.60m 11'09.75     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                      Page 7
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                           Girls 11-12 100 Meter Dash                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Jackson, Shanda           12 East Orange Dragons       12.8      
            2 Fageyinbo, Eniola         12 Lakeland Track Club       13.3      
            3 Middleton, Debbie         12 Supersonics Track Club    13.5      
            4 Hilton, Lache             12 Paterson Gazelles         13.9      
            5 Warner, Jillian           12 Lakeland Track Club       14.0      
            6 Scura, Dominique          12 Lakeland Track Club       14.1      
                                                                               
                           Girls 11-12 200 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Jackson, Shanda           12 East Orange Dragons       27.0      
            2 Riley, Latoya             12 Supersonics Track Club    27.5      
            3 Hilton, Lache             12 Paterson Gazelles         28.8      
            4 Scura, Dominique          12 Lakeland Track Club       29.1      
            5 Warner, Jillian           12 Lakeland Track Club       29.3      
            6 Saintus, Emily            11 East Orange Dragons       29.6      
            7 Middleton, Debbie         12 Supersonics Track Club    29.8      
            8 Sanders, Donyea           12 Lakeland Track Club       29.9      
            9 Desir, Alison             12 Unattached                30.3      
           10 Tabb, India               12 Willis Athletic Club      30.6      
           11 Smith, Laura              12 west end track team       31.2      
           12 Rodriguez, Gabriela       12 Lakeland Track Club       31.3      
           13 Shilow, Tochi             11 Unattached                31.4      
           14 Terrents, Lauren          12 NJ Striders               31.8      
           15 Nedd, Sheranee            12 Neptune Striders          32.2      
           16 Hill, Tiffiny             11 Paterson Gazelles         32.4      
                                                                               
                           Girls 11-12 400 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Spence, Shani             12 East Orange Dragons       1:03.1     
           2 Riley, Latoya             12 Supersonics Track Club    1:03.7     
           3 Fageyinbo, Eniola         12 Lakeland Track Club       1:04.6     
           4 Coleman, Amber            12 Jaguar Track Club         1:06.0     
           5 Daughtrey, Esther         12 Unattached                1:08.5     
           6 Smith, Felicia            11 Supersonics Track Club    1:09.1     
           7 Sanders, Donyea           12 Lakeland Track Club       1:10.2     
           8 Zoller, Val               11 Lakeland Track Club       1:12.0     
           9 Helwig, Elizabeth         12 Unattached                1:12.1     
           9 Farrell, Colleen          11 hunterdon hawks           1:12.1     
          11 Wolanski, Victoria        11 Rapid Runners             1:14.1     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                      Page 8
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                     Girls 11-12 400 Meter Run (Continued)                     
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
          12 Marotta, Carolyn          12 Hopatcong Hawks           1:14.5     
          13 Kaplan, Laura             12 NJ Striders               1:15.8     
                                                                               
                           Girls 11-12 800 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Spence, Shani             12 East Orange Dragons       2:37.8     
           2 Standridge, Kristin       12 Lakeland Track Club       2:39.6     
           3 Martin, Melanie           11 Hunterdon Hawks           2:41.0     
           4 Edwards, Kamille          12 Lakeland Track Club       2:42.4     
           5 Gamble, Elizabeth         12 Unattached                2:44.2     
           6 Daughtrey, Esther         12 Unattached                2:47.1     
           7 Zoller, Val               11 Lakeland Track Club       2:50.0     
           8 Smith, Felicia            11 Supersonics Track Club    2:51.1     
           9 McMILLAN, Emily           11 wall community track club 2:52.2     
          10 Steinmetz, Gail           11 Lakeland Track Club       2:55.1     
          11 Kaplan, Laura             12 NJ Striders               3:00.7     
          12 Finley, Dominque          12 East Orange Dragons       3:02.5     
          13 Gerbino, Cariann          12 Hopatcong Hawks           3:17.7     
                                                                               
                          Girls 11-12 1,500 Meter Run                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Ullmeyer, Julie           11 Unattached                5:12.4     
           2 Martin, Melanie           11 Hunterdon Hawks           5:22.8     
           3 Costa, Nessie             12 Lakeland Track Club       5:32.1     
           4 Helwig, Elizabeth         12 Unattached                5:36.7     
           5 Lea, Raven                11 Jaguar Track Club         5:43.0     
           6 Caron, Kellie             12 Lakeland Track Club       5:45.6     
           7 Dobrosky, Christine       12 Lakeland Track Club       5:47.8     
           8 Amato, Danielle           12 NJ Striders               5:49.3     
           9 Tyska, Alex               12 Lakeland Track Club       5:52.6     
          10 Carchietta, Lia           11 Lakeland Track Club       5:58.0     
          11 Gillespie, Shannon        11 shore athletic club       5:58.7     
          12 McDonagh, Kate            12 Abbington track club      6:03.7     
          13 Worthing, Priscilla       12 Unattached                6:10.4     
          14 Grant, Stephanie          12 Unattached                6:16.8     
          15 Wolanski, Victoria        11 Rapid Runners             6:19.5     
          16 Gerbino, Cariann          12 Hopatcong Hawks           6:44.9     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                      Page 9
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                          Girls 11-12 3,000 Meter Run                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Caron, Kellie             12 Lakeland Track Club       11:43.0     
          2 Lea, Raven                11 Jaguar Track Club         11:48.1     
          3 Jackucewicz, Leisha       11 Unattached                12:14.9     
          4 Chianese, Ashley          12 Unattached                13:25.6     
          5 Huckbody, Sara            12 Lakeland Track Club       13:37.6     
          6 Varas, Alexandra          11 New Jersey Striders       15:09.1     
                                                                               
                       Girls 11-12 1,500 Meter Race Walk                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Gillespie, Shannon        11 shore athletic club        8:46.4     
          2 Hill, Tiffiny             11 Paterson Gazelles          9:03.7     
          3 Terrents, Christina       11 NJ Striders               10:43.6     
          4 Brown, Sherin             11 Jaguar Track Club         11:16.8     
                                                                               
                        Girls 11-12 80 Meter Int Hurdles                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Zeleznik, Susan           12 Unattached                15.3      
            2 Desir, Alison             12 Unattached                15.8      
            3 Gesunaria, Kristie        11 Lakeland Track Club       16.0      
            4 Kaminski, Jaclyn          12 NJ Striders               16.1      
            5 Walsh, Liz                11 NJ Striders               17.2      
            6 Ricco, Lexie              11 Hunterdon Hawks Track Clu 17.5      
            7 Donofrio, Michelle        12 Wall Community Track Club 18.0      
            8 Rojas, Erica              12 New Jersey Striders       18.3      
                                                                               
                         Girls 11-12 4x100 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        1 DRAG      East Orange Dragons                                54.9    
           1) Spence, Shani 12          3) Saintus, Emily 11                   
           2) Jackson, Shanda 12        4) Mann, Rhea 12                       
        2 SSTC      Supersonics Track Club                             56.7    
           1) Malvo, Chiquita 12        3) Middleton, Debbie 12                
           2) Riley, Latoya 12          4) Smith, Felicia 11                   
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 10
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                   Girls 11-12 4x100 Meter Relay (Continued)                   
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        3 LAKE "B"  Lakeland Track Club                                57.1    
           1) DeBENEDETTO, Collette 11  3) Minchew, Hannah 12                  
           2) Fageyinbo, Eniola 12      4) Scura, Dominique 12                 
        4 LAKE      Lakeland Track Club                                58.9    
           1) Rodriguez, Andrea 11      3) Simms, Jennifer 12                  
           2) Rodriguez, Gabriela 12    4) Standridge, Kristin 12              
        5 RAPR      Rapid Runners                                    1:00.8    
           1) Brown, Kathryn 12         3) Robinson, Cierra 12                 
           2) Fenton, Ashley 11         4) Matthews, Latoya 12                 
        6 LAKE "C"  Lakeland Track Club                              1:00.9    
           1) Nazario, Kaitlin 11       3) Carchietta, Lia 11                  
           2) Farrand, Amanda 11        4) Grande, Candace 11                  
        7 WALL      Wall Community Track Club                        1:02.0    
           1) Mullins, Meryl 11         3) Williams, Ashley 11                 
           2) Green, Jessica 12         4) Abel, Cara 12                       
        8 LAKE "D"  Lakeland Track Club                              1:02.2    
           1) Russo, Joanna 12          3) Zoller, Val 11                      
           2) Dodd, Nicole 12           4) Connelly, Colleen 11                
                                                                               
                         Girls 11-12 4x400 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        1 JAGS      Jaguar Track Club                                5:03.8    
           1) Louis, Samara 12          3) Smith, Adrienne 11                  
           2) Lea, Raven 11             4) Coleman, Amber 12                   
        2 RAPR      Rapid Runners                                    5:32.4    
           1) Brown, Nakia 11           3) Fenton, Ashley 11                   
           2) Brown, Kathryn 12         4) Brown, Kristina 11                  
                                                                               
                         Girls 11-12 4x800 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PL RELAY AFFILIATION                                          TIME       
      == ========================================================== =======    
       1 LAKE      Lakeland Track Club                              12:44.8    
          1) Standridge, Kristin 12    3) Burns, Katie 11                      
          2) Tyska, Alex 12            4) Caron, Kellie 12                     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 11
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                             Girls 11-12 High Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== ========           
           1 Zeleznik, Susan         12 Unattached          4'04.00" 1.32m     
           1 Coleman, Amber          12 Jaguar Track Club   4'04.00" 1.32m     
           3 Farrell, Colleen        11 hunterdon hawks     4'00.00" 1.22m     
           4 Rojas, Erica            12 New Jersey Striders 3'10.00" 1.17m     
           5 Abel, Cara              12 Wall Community Trac 3'10.00" 1.17m     
           6 Green, Jessica          12 Wall Community Trac 3'10.00" 1.17m     
           7 Mullins, Meryl          11 Wall Community Trac 3'10.00" 1.17m     
           8 Buckley, Anne           12 Unattached          3'08.00" 1.12m     
           9 Williams, Ashley        11 Wall Community Trac 3'08.00" 1.12m     
          10 Tebbenhoff, Lauren      11 Super Sports Runnin 3'04.00" 1.02m     
                                                                               
                             Girls 11-12 Long Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 Zeleznik, Susan         12 Unattached          13'04.00" 4.06m     
          2 Flournoy, Brandice      12 Unattached          13'03.50" 4.05m     
          3 Kaminski, Jaclyn        12 NJ Striders         13'02.50" 4.03m     
          4 Martin, Melanie         11 Hunterdon Hawks     12'09.50" 3.90m     
          5 McMILLAN, Emily         11 wall community trac 11'11.00" 3.63m     
          6 Edwards, Kamille        12 Lakeland Track Club 11'08.50" 3.57m     
          7 von Ende, Lorrie        12 NJ Striders         11'08.00" 3.56m     
          8 Mullins, Meryl          11 Wall Community Trac 11'07.50" 3.54m     
          9 Burns, Katie            11 Lakeland Track Club 11'04.00" 3.45m     
         10 Williams, Ashley        11 Wall Community Trac 11'01.50" 3.39m     
         11 Donofrio, Michelle      12 Wall Community Trac 11'01.00" 3.38m     
         11 Connelly, Colleen       11 Lakeland Track Club 11'01.00" 3.38m     
         13 Amato, Danielle         12 NJ Striders          9'10.00" 3.00m     
         14 Rodriguez, Andrea       11 Lakeland Track Club  9'01.50" 2.78m     
                                                                               
                              Girls 11-12 Shot Put                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Simms, Jennifer         12 Lakeland Track Club 8.28m 27'02.00     
           2 Nazario, Kaitlin        11 Lakeland Track Club 8.20m 26'11.00     
           3 Carp, Lisa              12 Lakeland Track Club 7.84m 25'08.75     
           4 Reilly, Kaitlin         12 Abbington track clu 7.48m 24'06.50     
           5 Sanders, Donyea         12 Lakeland Track Club 7.18m 23'06.75     
           6 Walsh, Liz              11 NJ Striders         6.26m 20'06.50     
           7 Moore, Meghan           11 Lakeland Track Club 6.16m 20'02.50     
           8 Hill, Kendall           12 Unattached          6.00m 19'08.25     
           9 Coache, Crystal         11 Hopatcong Hawks     5.64m 18'06.00     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 12
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                        Girls 11-12 Shot Put (Continued)                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
          10 Louis, Samara           12 Jaguar Track Club   5.46m 17'11.00     
          11 Zeleznik, Allison       11 Unattached          3.96m 13'00.00     
                                                                               
                            Girls 11-12 Discus Throw                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Ricco, Lexie            11 Hunterdon Hawks Tra 18.86m 61'10.00     
          2 Nazario, Kaitlin        11 Lakeland Track Club 17.66m 57'11.00     
          3 Buckley, Anne           12 Unattached          13.18m 43'03.00     
                                                                               
                           Girls 13-14 100 Meter Dash                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Snyder, Kara              14 Hunterdon Hawks           12.6      
            2 Barber, Aisha             13 Lakeland Track Club       13.2      
            3 Offor, Chinny             13 Jaguar Track Club         13.6      
            4 Wright, Ashley            14 Willis Athletic Club      13.7      
            5 Leon, Karissa             14 Unattached                13.8      
            6 Lynch, Shannon            14 Lakeland Track Club       13.8      
                                                                               
                           Girls 13-14 200 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Snyder, Kara              14 Hunterdon Hawks           25.8      
            2 Williams, Amber           14 Lakeland Track Club       26.1      
            3 Cream, Angela             13 Willis Athletic Club      26.3      
            4 Lanewala, Rehana          14 Jaguar Track Club         27.2      
            5 Wright, Ashley            14 Willis Athletic Club      28.1      
            6 Barber, Aisha             13 Lakeland Track Club       28.3      
            7 Lotts, Alicia             13 Paterson Gazelles         28.4      
            7 Mitchell, Chantel         14 Unattached                28.4      
            9 Ward, Fonati              14 Unattached                29.0      
            9 Lynch, Shannon            14 Lakeland Track Club       29.0      
           11 Wright, Tia               14 Willis Athletic Club      29.1      
           12 Lewis, Brandi             13 NJ Striders               29.2      
           13 Seiler, Danielle          13 Lakeland Track Club       29.3      
           14 Abdullah, Styvonne        13 NJ Striders               29.6      
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 13
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                           Girls 13-14 400 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Snyder, Kara              14 Hunterdon Hawks           1:01.2     
           2 Lanewala, Rehana          14 Jaguar Track Club         1:02.5     
           3 Freund, Kelly             13 Lakeland Track Club       1:03.3     
           4 Offor, Chinny             13 Jaguar Track Club         1:03.7     
           5 Keyser, Kristina          13 Lakeland Track Club       1:04.5     
           6 Fischer, Peyton           14 Supersonics Track Club    1:04.8     
           6 Lynch, Shannon            14 Lakeland Track Club       1:04.8     
           8 Mitchell, Chantel         14 Unattached                1:05.0     
           9 Crawley, Kileah           14 NJ Striders               1:05.3     
          10 Burke, Lauren             14 Jaguar Track Club         1:07.0     
          11 Fagersten, Rachel         14 Hopatcong Hawks           1:08.3     
          12 Brown, Kim                13 Rapid Runners             1:10.5     
          13 Dennison, Kelly           14 Rockaway Township         1:13.2     
                                                                               
                           Girls 13-14 800 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Cromartie, Shari          14 Lakeland Track Club       2:31.4     
           2 Freund, Kelly             13 Lakeland Track Club       2:33.3     
           3 Bewalder, Elizabeth       13 Lakeland Track Club       2:34.0     
           4 Fischer, Peyton           14 Supersonics Track Club    2:38.1     
           5 Williams, Vernedra        14 NJ Striders               2:43.9     
           6 Fagersten, Rachel         14 Hopatcong Hawks           2:46.5     
           7 McGroarty, Kira           13 Hopatcong Hawks           2:49.1     
           8 Roman, Nova               13 Monroe Rec Track Club     2:53.1     
           9 Bazydlo, Vanessa          13 Lakeland Track Club       2:59.6     
                                                                               
                          Girls 13-14 1,500 Meter Run                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Cromartie, Shari          14 Lakeland Track Club       5:15.4     
           2 Bewalder, Elizabeth       13 Lakeland Track Club       5:20.5     
           3 Bazydlo, Vanessa          13 Lakeland Track Club       5:26.2     
           4 McGroarty, Kira           13 Hopatcong Hawks           5:27.7     
           5 Sammon, Lindsay           13 Lakeland Track Club       5:36.4     
           6 Buriak, Kelly             14 Unattached                5:56.0     
           7 Bojko, Natalie            14 NJ Striders               5:56.4     
           8 Sobotka, Jacquie          13 Hopatcong Hawks           6:02.3     
           9 Begley, Laura             13 Cresskill Track + Firld   6:14.4     
          10 Bullen, Carol Anne        13 NJ Striders               6:32.3     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 14
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                          Girls 13-14 3,000 Meter Run                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Sammon, Lindsay           13 Lakeland Track Club       12:16.9     
          2 Fackelman, Lauren         13 Unattached                12:59.8     
          3 Drymond, Heather          14 Lakeland Track Club       13:10.6     
          4 Buriak, Kelly             14 Unattached                14:25.7     
                                                                               
                       Girls 13-14 3,000 Meter Race Walk                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Spezzacatena, Jannifer    13 Super Sports Running Club 22:06.6     
          - Kershaw, Yolanda          13 Jaguar Track Club              DQ     
                                                                               
                       Girls 13-14 100 Meter Int Hurdles                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Williams, Amber           14 Lakeland Track Club       15.2      
            2 Mazzocchi, Marie          14 Unattached                17.8      
            3 Hill, Andrea              14 NJ Striders               18.2      
            4 Dicosmo, Nicla            13 NJ Striders               19.7      
            5 Miller, Amy               14 Cresskill Track + Firld   19.8      
            6 Helwig, Becky             14 Unattached                20.4      
            7 Bullen, Carol Anne        13 NJ Striders               20.7      
            8 Lombard, Alicia           14 NJ Striders               20.9      
            9 Johnson, Tricia           13 Unattached                21.5      
           10 Ax, Amanda                14 NJ Striders               22.5      
                                                                               
                       Girls 13-14 200 Meter Int Hurdles                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Williams, Amber           14 Lakeland Track Club       28.9      
            2 Hill, Andrea              14 NJ Striders               30.9      
            3 Mazzocchi, Marie          14 Unattached                33.4      
            4 Helwig, Becky             14 Unattached                34.9      
            5 Johnson, Tricia           13 Unattached                36.1      
            6 Lombard, Alicia           14 NJ Striders               36.9      
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 15
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                         Girls 13-14 4x100 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PL RELAY AFFILIATION                                          TIME     
        == ========================================================== ====     
         1 JAGS      Jaguar Track Club                                54.2     
            1) Burke, Lauren 14          3) Offor, Chinny 13                   
            2) Watson, Jewell 13         4) Lanewala, Rehana 14                
         2 MOTN      Morristown Track Club                            54.3     
            1) Oakley, Gabrielle 13      3) Wilfong, Gloria 14                 
            2) Sims, Cara 14             4) Ochs, Elizabeth 13                 
         3 LAKE "B"  Lakeland Track Club                              55.9     
            1) Pilipie, Jena 14          3) Casier, Bridget 14                 
            2) Lam, Hoi Yee 14           4) Abdul-Rahman, Marissa 13           
         4 RAPR      Rapid Runners                                    56.2     
            1) Wilson, Kathy 14          3) Kleuskens, Jennifer 14             
            2) Brown, Kim 13             4) Wilson, Jennifer 14                
                                                                               
                         Girls 13-14 4x400 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        1 LAKE "B"  Lakeland Track Club                              4:21.0    
           1) Freund, Kelly 13          3) Williams, Amber 14                  
           2) Bewalder, Elizabeth 13    4) Cromartie, Shari 14                 
        2 LAKE      Lakeland Track Club                              4:31.8    
           1) Pilipie, Jena 14          3) Pangallo, Jacklyn 14                
           2) Casier, Bridget 14        4) Sarinelle, Lisa 14                  
        3 PAT       Paterson Gazelles                                4:36.5    
           1) Lotts, Alicia 13          3) Tann, Nashima 14                    
           2) Whitaker, Tia 14          4) Dixon, Tamaiyah 14                  
        4 MOTN      Morristown Track Club                            4:40.2    
           1) Oakley, Gabrielle 13      3) Sims, Cara 14                       
           2) Ochs, Elizabeth 13        4) Wilfong, Gloria 14                  
        5 RAPR      Rapid Runners                                    4:45.7    
           1)                           3) Green, Tina 13                      
           2) Brown, Kim 13             4) Knight, Kristen 14                  
        6 CRES      Cresskill Track + Firld                          4:51.5    
           1) Cortazzo, Marissa 13      3) Miller, Amy 14                      
           2) Turner, Julie 14          4) Lee, Ester 14                       
                                                                               
                         Girls 13-14 4x800 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PL RELAY AFFILIATION                                          TIME       
      == ========================================================== =======    
       1 ER        NJ Striders                                      13:07.6    
          1) Judge, Meghan 14          3) Carlson, Kalina 14                   
          2) Ax, Amanda 14             4) Bullen, Carol Anne 13                
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 16
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                             Girls 13-14 High Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== ========           
           1 Snyder, Kara            14 Hunterdon Hawks     4'09.00" 1.45m     
           2 Lam, Hoi Yee            14 Lakeland Track Club 4'02.00" 1.27m     
           3 Murphy, Crystin         13 Super Sports Runnin 4'02.00" 1.27m     
           4 Shirazi, Shahien        13 NJ Striders         4'02.00" 1.27m     
           4 Burke, Lauren           14 Jaguar Track Club   4'02.00" 1.27m     
           6 Judge, Jessica          14 NJ Striders         3'10.00" 1.17m     
                                                                               
                             Girls 13-14 Long Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 Wright, Tia             14 Willis Athletic Clu 15'00.50" 4.58m     
          2 Crawley, Kileah         14 NJ Striders         14'07.50" 4.46m     
          3 Wright, Ashley          14 Willis Athletic Clu 14'03.00" 4.34m     
          4 Lam, Hoi Yee            14 Lakeland Track Club 13'10.50" 4.23m     
          5 Ochs, Elizabeth         13 Morristown Track Cl 13'08.00" 4.17m     
          6 Buriak, Kelly           14 Unattached          13'05.50" 4.10m     
          7 Turner, Julie           14 Cresskill Track + F 13'00.50" 3.98m     
          8 Fischetti, Lauren       13 Berkeley Heights    12'11.00" 3.94m     
          9 Freund, Kelly           13 Lakeland Track Club 12'08.00" 3.86m     
          9 Loata, Suzie            14 Unattached          12'08.00" 3.86m     
         11 Leon, Karissa           14 Unattached          12'07.50" 3.85m     
         12 Pilipie, Jena           14 Lakeland Track Club 12'05.00" 3.78m     
         13 Judge, Jessica          14 NJ Striders         11'06.50" 3.52m     
         14 Johnson, Tricia         13 Unattached          11'05.00" 3.48m     
         15 Vetter, Alisa           14 Abbington track clu 10'11.00" 3.33m     
                                                                               
                            Girls 13-14 Triple Jump                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 Ax, Amanda              14 NJ Striders         22'03.00" 6.78m     
          2 Carlson, Kalina         14 NJ Striders         22'02.00" 6.76m     
          3 Judge, Meghan           14 NJ Striders         22'01.00" 6.73m     
                                                                               
                              Girls 13-14 Shot Put                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Long, Danika            14 Supersonics Track C 10.00m 32'09.75     
          2 Drymond, Heather        14 Lakeland Track Club  9.18m 30'01.50     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 17
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                        Girls 13-14 Shot Put (Continued)                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          3 Sanders, Joslyn         13 Unattached           8.86m 29'01.00     
          4 Judge, Meghan           14 NJ Striders          8.76m 28'09.00     
          5 Rogers, Rebecca         14 Lakeland Track Club  8.70m 28'06.50     
          5 Carlson, Kalina         14 NJ Striders          8.70m 28'06.50     
          7 Helwig, Becky           14 Unattached           8.68m 28'05.75     
          7 Krenitski, Erin         13 Unattached           8.68m 28'05.75     
          9 Oakley, Gabrielle       13 Morristown Track Cl  8.38m 27'06.00     
         10 Stanley, Katri          13 Unattached           8.28m 27'02.00     
         11 Mazzocchi, Marie        14 Unattached           8.18m 26'10.00     
         12 Fattorusso, Angela      14 Hopatcong Hawks      7.86m 25'09.50     
         13 Caraballo, Milena       13 Jaguar Track Club    7.20m 23'07.50     
         14 Willersdorf, Kristin    13 Lakeland Track Club  7.14m 23'05.25     
         15 George, Daniell         13 Morristown Track Cl  6.42m 21'00.75     
         16 Kershaw, Yolanda        13 Jaguar Track Club    5.74m 18'10.00     
                                                                               
                            Girls 13-14 Discus Throw                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Carlson, Kalina         14 NJ Striders         20.66m 67'09.00     
          2 Krenitski, Erin         13 Unattached          18.94m 62'02.00     
          3 Judge, Meghan           14 NJ Striders         18.92m 62'01.00     
          4 Willersdorf, Kristin    13 Lakeland Track Club 15.54m 51'00.00     
          5 Dymek, Joanna           13 NJ Striders         15.00m 49'02.00     
                                                                               
                         Boys 8 & Under 100 Meter Dash                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Warren, Travis             8 New Jersey Striders       15.2      
            2 Logan, Robert              8 Franlin Track Club        15.4      
            3 White, Andrew              8 Paterson Gazelles         16.1      
            4 Roberts, Gavin             7 Unattached                16.4      
            5 Hakeem, Tahir              8 Paterson Gazelles         16.5      
            6 Piserchia, Michael         8 Super Sports Running Club 17.6      
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 18
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                          Boys 8 & Under 200 Meter Run                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Warren, Travis             8 New Jersey Striders       33.0      
            2 Smith, Brandon             7 Supersonics Track Club    34.7      
            3 White, Andrew              8 Paterson Gazelles         35.0      
            4 Logan, Robert              8 Franlin Track Club        35.2      
            5 Lee, Ryan                  7 Berkeley Heights          35.3      
            6 Boyd, Jahred               8 Unattached                36.3      
            7 Wooden, Joseph             8 Willis Athletic Club      37.0      
            8 Adams, Anthony             8 Jaguar Track Club         38.0      
            9 Johnson, Russell           8 Lakeland Track Club       38.1      
           10 Shusta, Timothy            8 Lakeland Track Club       38.2      
           11 Lum, Timothy               8 Lakeland Track Club       38.5      
           12 Louis, Solomon             8 Jaguar Track Club         38.9      
           13 Sorsby, Cameron            7 Neptune Striders          39.1      
           14 Bahamondes, Mikkel         8 Unattached                40.6      
           15 Ramondini, Alex            8 Lakeland Track Club       42.2      
                                                                               
                          Boys 8 & Under 400 Meter Run                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Forys, Craig               8 Wall Community Track Club 1:19.0     
           2 Carter, Isiah              8 Paterson Gazelles         1:19.1     
           3 Apwah, Jason               8 Hopatcong Hawks           1:21.0     
           4 Lee, Ryan                  7 Berkeley Heights          1:22.8     
           5 Sydnor, Ryan               8 Super Sports Running Club 1:23.9     
           6 Roberts, Gavin             7 Unattached                1:24.2     
           6 Malloy, Errik              8 Supersonics Track Club    1:24.2     
           8 Smith, Brandon             7 Supersonics Track Club    1:24.6     
           9 Lum, Timothy               8 Lakeland Track Club       1:25.0     
          10 Brennan, Shane             8 Unattached                1:28.2     
          11 Noel, Alan                 8 Jaguar Track Club         1:28.8     
          12 Bahamondes, Mikkel         8 Unattached                1:31.9     
          13 Maitlasso, Mark            7 Lakeland Track Club       1:38.5     
                                                                               
                          Boys 8 & Under 800 Meter Run                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Forys, Craig               8 Wall Community Track Club 2:55.6     
           2 Apwah, Jason               8 Hopatcong Hawks           3:04.0     
           3 Brennan, Shane             8 Unattached                3:09.9     
           4 Lipari, Douglas            8 Super Sports Running Club 3:12.2     
           5 Sydnor, Ryan               8 Super Sports Running Club 3:13.9     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 19
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                    Boys 8 & Under 800 Meter Run (Continued)                   
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           6 Riffel, Anthony            8 Hopatcong Hawks           3:14.0     
           7 Shusta, Timothy            8 Lakeland Track Club       3:25.4     
           8 Foregger, David            8 Berkeley Heights          3:53.1     
                                                                               
                        Boys 8 & Under 4x100 Meter Relay                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        1 PAT       Paterson Gazelles                                1:05.6    
           1) White, Andrew  8          3) Carter, Isiah  8                    
           2) White, Anthony  8         4) Hakeem, Tahir  8                    
        2 SSTC      Supersonics Track Club                           1:10.1    
           1) Davis, Eugene  8          3) Hughes, Donovan  8                  
           2) Williams, Syndey  8       4) Hughes, Drayvon  8                  
        3 LAKE      Lakeland Track Club                              1:12.9    
           1) Johnson, Russell  8       3) Maten, Michael  8                   
           2) Kazanjian, Christopher  8 4) Graziani, Tedd  7                   
                                                                               
                            Boys 8 & Under Long Jump                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 Wooden, Joseph           8 Willis Athletic Clu 10'11.50" 3.34m     
          2 Warren, Travis           8 New Jersey Striders 10'06.00" 3.20m     
          3 Roberts, Gavin           7 Unattached           9'09.50" 2.98m     
          4 Sydnor, Ryan             8 Super Sports Runnin  9'06.50" 2.91m     
          5 Chritis, Petey           7 NJ Striders          8'06.50" 2.60m     
          6 Piserchia, Michael       8 Super Sports Runnin  7'01.00" 2.16m     
          7 Craig, Gregory           8 New Jersey Striders  7'00.50" 2.15m     
                                                                               
                            Boys 9-10 100 Meter Dash                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Thompson, Michael         10 NJ Striders               13.6      
            2 Wilson, Kyle              10 Franlin Track Club        13.7      
            3 Tabb, Quentin             10 Willis Athletic Club      14.3      
            4 Parker, Charles            9 Neptune Striders          14.8      
            5 DiGIULIO, Michael         10 NJ Striders               14.9      
            6 Christian, Michaux        10 Lakeland Track Club       15.1      
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 20
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                            Boys 9-10 200 Meter Run                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Wilson, Kyle              10 Franlin Track Club        29.2      
            2 Tabb, Quentin             10 Willis Athletic Club      30.0      
            3 Williams, Isiah           10 Will Rise Track Club      30.1      
            4 Farrand, Brigham          10 Lakeland Track Club       30.3      
            5 Malloy, Ryan              10 Supersonics Track Club    31.2      
            6 Williams, Michael         10 Unattached                31.3      
            7 Christian, Michaux        10 Lakeland Track Club       31.5      
            8 DiGIULIO, Michael         10 NJ Striders               31.6      
            9 Parker, Charles            9 Neptune Striders          31.9      
           10 Butler, Kreg              10 Supersonics Track Club    33.6      
           11 Majors, Shakir            10 NJ Striders               33.7      
           12 Osario, Tyrone            10 Supersonics Track Club    33.8      
           13 Thompson, Quinton          9 Unattached                34.6      
           14 Binsfeld, Joshua          10 NJ Striders               34.8      
           15 Lindsey, Kyle              9 Paterson Gazelles         34.9      
                                                                               
                            Boys 9-10 400 Meter Run                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Williams, Isiah           10 Will Rise Track Club      1:08.8     
           2 Samuel, Paul              10 Lakeland Track Club       1:10.7     
           3 Williams, Michael         10 Unattached                1:11.2     
           4 Malloy, Ryan              10 Supersonics Track Club    1:14.6     
           5 Wilson, Kyle              10 Franlin Track Club        1:14.7     
           6 Hamilton, Patrick         10 Abbington track club      1:14.8     
           7 Bove, Andy                10 Florahm Park Track        1:18.0     
           8 Egan, Andrew              10 Berkeley Heights          1:18.7     
           9 Matthews, Robert          10 Lakeland Track Club       1:20.2     
          10 Donofrio, Chris            9 Wall Community Track Club 1:20.9     
          10 Samuel, Michael            9 Lakeland Track Club       1:20.9     
          12 Lam, Cherk                 9 Lakeland Track Club       1:21.6     
          13 Osario, Tyrone            10 Supersonics Track Club    1:21.7     
          14 Shore, Mike                9 NJ Striders               1:21.8     
          15 Willis, Ryan               9 Unattached                1:23.8     
          16 Amato, Scott               9 NJ Striders               1:24.7     
                                                                               
                            Boys 9-10 800 Meter Run                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Sanders, Brent            10 Unattached                2:40.3     
           2 Robinson, Jaqwan          10 Paterson Gazelles         2:40.4     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 21
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                      Boys 9-10 800 Meter Run (Continued)                      
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           3 Edwards, Korey            10 Lakeland Track Club       2:47.8     
           4 Samuel, Paul              10 Lakeland Track Club       2:51.2     
           5 Smith, Raymond            10 Supersonics Track Club    2:56.1     
           6 Willis, Cory              10 Unattached                2:56.5     
           7 Lamastro, Anthony          9 Lakeland Track Club       2:58.5     
           8 Crum, Michael             10 Hopatcong Hawks           2:59.2     
           9 Salvini, Kevin            10 NJ Striders               3:06.9     
          10 Christmas, Peter          10 Berkeley Heights          3:07.4     
          11 Richardson, Ryan           9 Wall Community Track Club 3:08.6     
          12 Thompson, Quinton          9 Unattached                3:08.9     
          13 Waite, Dennis              9 Unattached                3:09.1     
          14 Ax, Kyle                   9 NJ Striders               3:09.3     
          15 Roman, Scott               9 Monroe Rec Track Club     3:17.9     
          16 Egan, Andrew              10 Berkeley Heights          3:20.0     
          17 Gillespie, Sean            9 shore athletic club       3:31.1     
                                                                               
                           Boys 9-10 1,500 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Sanders, Brent            10 Unattached                5:22.0     
           2 Robinson, Jaqwan          10 Paterson Gazelles         5:27.8     
           3 McGRANE, Geoffrey         10 Lakeland Track Club       5:35.7     
           4 Edwards, Korey            10 Lakeland Track Club       5:39.5     
           5 Crum, Michael             10 Hopatcong Hawks           5:41.3     
           6 Carmody, Sean             10 Berkeley Heights          5:55.6     
           7 Ax, Kyle                   9 NJ Striders               6:10.2     
           8 Christmas, Peter          10 Berkeley Heights          6:14.8     
           9 Salvini, Kevin            10 NJ Striders               6:24.6     
          10 Karcich, Kevin             9 Lakeland Track Club       6:28.0     
          11 Symonds, Daniel            9 Jaguar Track Club         6:40.3     
                                                                               
                        Boys 9-10 1,500 Meter Race Walk                        
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Snyder, Benjamin          10 Super Sports Running Club 11:00.1     
          2 Thompson, Wadell           9 NJ Striders               11:31.7     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 22
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                          Boys 9-10 4x100 Meter Relay                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        1 LAKE "B"  Lakeland Track Club                                59.3    
           1) Bolcarovic, Shawn 10      3) Jarvis, Jeffrey 10                  
           2) Farrand, Brigham 10       4) Mouynivong, Brian 10                
        2 ER        NJ Striders                                      1:00.6    
           1) Thompson, Michael 10      3) Goez, Alejandro 10                  
           2) Davis, Jared 10           4) Ramirez, Steven 10                  
        3 LAKE      Lakeland Track Club                              1:03.9    
           1) Christian, Michaux 10     3) Harris, Brian 10                    
           2) Casson-Gary, Oliver  9    4) Lam, Cherk  9                       
        4 BERK      Berkeley Heights                                 1:06.8    
           1) Egan, Andrew 10           3) Carmody, Sean 10                    
           2) Murphy, Joseph 10         4) Fernandez, Danny 10                 
        5 ER   "B"  NJ Striders                                      1:08.2    
           1) Amato, Scott  9           3) Rosso, Keith  9                     
           2) Curriero, Anthony 10      4) DiGIULIO, Michael 10                
        6 BRIA      Florahm Park Track                               1:09.6    
           1) Williams, ED  9           3) Bove, Andy 10                       
           2) Wides, Billy 10           4) Bove, Joey 10                       
                                                                               
                          Boys 9-10 4x400 Meter Relay                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        1 ER        NJ Striders                                      5:10.3    
           1) Thompson, Michael 10      3) Goez, Alejandro 10                  
           2) Davis, Jared 10           4) Ramirez, Steven 10                  
        2 LAKE      Lakeland Track Club                              5:28.9    
           1) Edwards, Korey 10         3) Samuel, Paul 10                     
           2) Samuel, Michael  9        4) Lam, Cherk  9                       
        3 HPT       Hopatcong Hawks                                  5:47.3    
           1) Florek, Bryce  9          3) Forder, Glenn 10                    
           2) Florek, Mike 10           4) Crum, Michael 10                    
        4 ER   "C"  NJ Striders                                      5:59.7    
           1) Cannici, Dan 10           3) Kraus, Aaron 10                     
           2) Shore, Mike  9            4) Wells, Rich 10                      
                                                                               
                              Boys 9-10 High Jump                              
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== ========           
           1 Cannici, Dan            10 NJ Striders         3'08.00" 1.12m     
           2 Hamilton, Patrick       10 Abbington track clu 3'06.00" 1.07m     
           3 Tirpack, Chad           10 Wall Community Trac 3'04.00" 1.02m     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 23
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                        Boys 9-10 High Jump (Continued)                        
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== ========           
           4 Blackburn, Tomer        10 NJ Striders         3'00.00" 0.91m     
           4 Wells, Rich             10 NJ Striders         3'00.00" 0.91m     
           6 Kraus, Aaron            10 NJ Striders         3'00.00" 0.91m     
                                                                               
                              Boys 9-10 Long Jump                              
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 Tabb, Quentin           10 Willis Athletic Clu 12'09.00" 3.89m     
          2 Bolcarovic, Shawn       10 Lakeland Track Club 12'08.00" 3.86m     
          3 Jarvis, Jeffrey         10 Lakeland Track Club 11'10.50" 3.62m     
          4 Gavigan, Tim            10 NJ Striders         11'04.25" 3.46m     
          5 Murphy, Joseph          10 Berkeley Heights    11'00.00" 3.35m     
          6 Salvini, Kevin          10 NJ Striders         10'07.00" 3.23m     
          7 Tirpack, Chad           10 Wall Community Trac 10'05.50" 3.19m     
          8 Horville, Douglas       10 Lakeland Track Club  9'10.00" 3.00m     
          9 Donofrio, Chris          9 Wall Community Trac  9'08.00" 2.95m     
         10 Binsfeld, Joshua        10 NJ Striders          9'07.50" 2.93m     
         11 Shapiro, Scott           9 Lakeland Track Club  9'01.00" 2.77m     
         12 Roman, Scott             9 Monroe Rec Track Cl  8'07.00" 2.62m     
                                                                               
                               Boys 9-10 Shot Put                              
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Williams, ED             9 Florahm Park Track  7.68m 25'02.50     
           2 Dougherty, Kevin        10 NJ Striders         7.42m 24'04.25     
           3 Wolverton, William      10 shore athletic club 6.88m 22'07.00     
           4 Torney, Patrick         10 Lakeland Track Club 6.74m 22'01.50     
           5 Farrell, John           10 Lakeland Track Club 6.40m 21'00.00     
           6 Farrand, Brigham        10 Lakeland Track Club 6.22m 20'05.00     
           7 Rosso, Keith             9 NJ Striders         4.72m 15'06.00     
                                                                               
                           Boys 11-12 100 Meter Dash                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Devone, Lorenzo           11 Unattached                12.9      
            2 Pruzinsky, Michael        12 Unattached                13.1      
            3 Bryan, Jason              12 East Orange Dragons       13.2      
            4 Garvin, Michael Ray       11 NJ Striders               13.6      
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 24
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                     Boys 11-12 100 Meter Dash (Continued)                     
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            5 Evans, William            12 East Orange Dragons       13.7      
            6 Boyer, Stefan             12 Willis Athletic Club      14.2      
                                                                               
                            Boys 11-12 200 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Devone, Lorenzo           11 Unattached                27.0      
            2 Coleman, Jason            12 East Orange Dragons       27.1      
            3 Wilson, Justin            12 Unattached                27.9      
            4 Bryan, Jason              12 East Orange Dragons       28.4      
            5 Marshall, Kevin           12 Neptune Striders          28.5      
            6 Ezeokoli, Jonathan        11 Jaguar Track Club         28.8      
            7 Evans, William            12 East Orange Dragons       28.9      
            8 Boone, Kyle               12 Hopatcong Hawks           29.1      
            9 Lynch, Lance              12 Lakeland Track Club       29.3      
           10 Gaspercic, Dan            12 Lakeland Track Club       29.6      
           11 Roedel, Noah              12 Lakeland Track Club       30.3      
           12 Lerman, David             12 Hopatcong Hawks           30.5      
           13 Bahamondes, Paul          11 Unattached                32.1      
           14 David, Justin             11 NJ Striders               32.3      
           15 Lewis, Vance              11 NJ Striders               36.8      
                                                                               
                            Boys 11-12 400 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Weeks, George             11 Jaguar Track Club           59.6     
           2 Devone, Lorenzo           11 Unattached                1:00.0     
           3 Marshall, Kevin           12 Neptune Striders          1:01.7     
           4 Wilson, Justin            12 Unattached                1:05.0     
           5 Lerman, David             12 Hopatcong Hawks           1:06.8     
           6 Coleman, Jason            12 East Orange Dragons       1:08.0     
           7 Miller, Scott             12 Lakeland Track Club       1:08.6     
           8 Offor, Nnamdi             11 Jaguar Track Club         1:09.5     
           9 Requena, Dan              11 NJ Striders               1:11.1     
          10 Byrnes, Thomas            12 Unattached                1:11.7     
          11 Boone, Kyle               12 Hopatcong Hawks           1:12.4     
          12 Herdman, Daniel           12 Hopatcong Hawks           1:12.5     
          13 McGroarty, Ian            11 Hopatcong Hawks           1:20.9     
          14 Priggemeier, Andrew       11 Rapid Runners             1:22.1     
          15 Taylor, Justin            11 Wall Community Track Club 1:23.4     
          16 Hinds, Jaime              12 Supersonics Track Club    1:43.0     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 25
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                            Boys 11-12 800 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Hesse, John               12 Lakeland Track Club       2:24.8     
           2 Kearney, Daniel           12 Super Sports Running Club 2:28.9     
           3 Williams, Jeffrey         12 Unattached                2:34.9     
           4 Kline, Kevin              12 Hopatcong Hawks           2:36.9     
           5 Klatsky, Jeffrey          11 NJ Striders               2:43.4     
           6 Cherrington, Julien       11 Jaguar Track Club         2:43.9     
           7 Rooke, Thomas             12 Abbington track club      2:46.9     
           8 Bahamondes, Paul          11 Unattached                2:50.9     
           9 Lliteras, Daniel          11 Unattached                2:52.1     
          10 Requena, Dan              11 NJ Striders               2:54.4     
          11 Waite, Stephen            11 Unattached                3:04.0     
          12 Priggemeier, Andrew       11 Rapid Runners             3:12.3     
          13 Hinds, Jaime              12 Supersonics Track Club    4:17.7     
                                                                               
                           Boys 11-12 1,500 Meter Run                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Carmody, Michael          11 Berkeley Heights          4:58.2     
           2 Kearney, Daniel           12 Super Sports Running Club 5:01.6     
           3 Venter, Milo              12 Berkeley Heights          5:01.8     
           4 Federico, Marc            12 Lakeland Track Club       5:02.2     
           5 Lado, David               12 New Jersey Striders       5:03.1     
           6 Schwab, Milo 1            12 Super Sports Running Club 5:21.0     
           7 Zagorski, Jeremy          12 Lakeland Track Club       5:22.0     
           8 Granitzki, James          12 Lakeland Track Club       5:28.6     
           9 Sobotka, John             11 Hopatcong Hawks           5:32.4     
          10 Prol, Joshua              12 Unattached                5:33.6     
          11 Weshnak, Michael          12 New Jersey Running Club   5:39.8     
          12 Saraiva, Jeffery          12 Unattached                5:45.7     
          13 Saraiva, Eric             12 Unattached                5:49.2     
          14 Karcich, Anthony          12 Lakeland Track Club       5:58.3     
                                                                               
                           Boys 11-12 3,000 Meter Run                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Federico, Marc            12 Lakeland Track Club       10:49.6     
          2 Nordenring, Oskar         12 Super Sports Running Club 10:58.9     
          3 Zagorski, Jeremy          12 Lakeland Track Club       11:11.2     
          4 Schwab, Milo 1            12 Super Sports Running Club 11:14.9     
          5 Knackmus, Scott           12 Super Sports Running Club 11:30.5     
          6 Scheid, Justin            12 Unattached                11:42.4     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 26
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                     Boys 11-12 3,000 Meter Run (Continued)                    
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          7 Saraiva, Jeffery          12 Unattached                11:45.9     
          8 Krah, Nathan              12 Lakeland Track Club       12:09.3     
          9 Saraiva, Eric             12 Unattached                12:43.2     
         10 Paolazzi, Nick            11 Paramus                   12:47.6     
         11 Linnemeyer, Kyle          12 Cresskill Track + Firld   14:32.7     
                                                                               
                        Boys 11-12 1,500 Meter Race Walk                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Pollinger, Zachery        11 NJ Striders               8:41.5     
                                                                               
                        Boys 11-12 80 Meter High Hurdles                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Williams, Jeffrey         12 Unattached                14.3      
            2 Lado, David               12 New Jersey Striders       15.4      
            3 David, Justin             11 NJ Striders               17.6      
            4 Ruggiero, Phillip         11 Unattached                18.3      
                                                                               
                          Boys 11-12 4x100 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PL RELAY AFFILIATION                                          TIME     
        == ========================================================== ====     
         1 ER        NJ Striders                                      55.3     
            1) Garvin, Michael Ray 11    3) Tyre, Jason 12                     
            2) Hewitt, Mathew 11         4) Lewis, Vance 11                    
         2 WAC       Willis Athletic Club                             55.6     
            1) Clayton, Richard 12       3) Holland, Derrik 12                 
            2) Boyer, Stefan 12          4) Flournoy, Devine 12                
         3 JAGS      Jaguar Track Club                                55.7     
            1) Cooper, Kellen 12         3) Ezeokoli, Jonathan 11              
            2) Weeks, George 11          4) Cherrington, Julien 11             
         4 LAKE      Lakeland Track Club                              56.8     
            1) Lynch, Lance 12           3) Recca, Dan 12                      
            2) Bajek, Chris 12           4) Miller, Scott 12                   
         5 LAKE "C"  Lakeland Track Club                              59.5     
            1) Regner, Kyle 11           3) Pursell, Andy 11                   
            2) Hesse, John 12            4) Maitlasso, Kyle 11                 
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 27
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                          Boys 11-12 4x400 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        1 DRAG      East Orange Dragons                              4:20.8    
           1) Evans, William 12         3) Bryan, Jason 12                     
           2) Coleman, Jason 12         4) McGRADY, Saladeen 11                
        2 BERK      Berkeley Heights                                 4:34.4    
           1) Carmody, Michael 11       3) Gillen, Mike 12                     
           2) Venter, Milo 12           4) Cavollaro, Marcello 12              
        3 ER        NJ Striders                                      4:39.9    
           1) Garvin, Michael Ray 11    3) Davis, Justyn 12                    
           2) Tyre, Jason 12            4) Lewis, Vance 11                     
        4 JAGS      Jaguar Track Club                                4:41.1    
           1) Lea-Jones, Jason 12       3) Burke, Keith 12                     
           2) rubenstein, doug 12       4) Offor, Nnamdi 11                    
        5 HPT       Hopatcong Hawks                                  4:41.2    
           1) Boone, Kyle 12            3) Lerman, David 12                    
           2) Kline, Kevin 12           4) Sobotka, John 11                    
                                                                               
                          Boys 11-12 4x800 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PL RELAY AFFILIATION                                          TIME       
      == ========================================================== =======    
       1 LAKE      Lakeland Track Club                              14:05.9    
          1) Federico, Marc 12         3) O'Rourke, Robert 12                  
          2) Krah, Nathan 12           4) Zagorski, Jeremy 12                  
                                                                               
                              Boys 11-12 High Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== ========           
           1 Weeks, George           11 Jaguar Track Club   4'10.00" 1.47m     
           2 Lea-Jones, Jason        12 Jaguar Track Club   4'02.00" 1.27m     
           3 Kusy, Steven            11 Wall Community Trac 4'00.00" 1.22m     
           4 O'Rourke, Robert        12 Lakeland Track Club 4'00.00" 1.22m     
           5 Schwab, Milo 1          12 Super Sports Runnin 4'00.00" 1.22m     
           6 Burke, Keith            12 Jaguar Track Club   3'10.00" 1.17m     
           7 Lado, David             12 New Jersey Striders 3'10.00" 1.17m     
           8 Wilson, Justin          12 Unattached          3'08.00" 1.12m     
           8 Fuentes, David          12 Jaguar Track Club   3'08.00" 1.12m     
          10 Lanewala, Daniel        12 Jaguar Track Club   3'04.00" 1.02m     
          11 Pollinger, Zachery      11 NJ Striders         3'04.00" 1.02m     
          12 Taylor, Justin          11 Wall Community Trac 3'04.00" 1.02m     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 28
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                              Boys 11-12 Long Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 Wilson, Justin          12 Unattached          15'10.00" 4.83m     
          2 Pruzinsky, Michael      12 Unattached          15'03.50" 4.66m     
          3 Williams, Jeffrey       12 Unattached          14'01.50" 4.31m     
          4 Recca, Daniel           12 Lakeland Track Club 13'11.50" 4.25m     
          5 Hewitt, Mathew          11 NJ Striders         13'10.50" 4.23m     
          5 Ake, Ibra               12 Unattached          13'10.50" 4.23m     
          7 Burke, Keith            12 Jaguar Track Club   13'08.50" 4.18m     
          8 Pursell, Andy           11 Lakeland Track Club 12'11.50" 3.95m     
          9 Gaspercic, Dan          12 Lakeland Track Club 12'00.50" 3.67m     
         10 Lea-Jones, Jason        12 Jaguar Track Club   11'10.50" 3.62m     
         10 Kusy, Steven            11 Wall Community Trac 11'10.50" 3.62m     
         12 rubenstein, doug        12 Jaguar Track Club   11'07.50" 3.54m     
         13 Ruggiero, Phillip       11 Unattached          10'01.50" 3.09m     
                                                                               
                              Boys 11-12 Shot Put                              
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Perez, Devin            12 New Jersey Striders 10.24m 33'07.25     
          2 Bajek, Chris            12 Lakeland Track Club  9.92m 32'06.50     
          3 Miller, Scott           12 Lakeland Track Club  9.12m 29'11.25     
          4 Hebron, Ryan            12 Rapid Runners        8.94m 29'04.00     
          5 Cooper, Kellen          12 Jaguar Track Club    8.84m 29'00.00     
          6 Natale, Michael         11 Lakeland Track Club  8.58m 28'01.75     
          7 Waldemore, Steve        12 Harding              8.20m 26'11.00     
          8 Keselica, Erik          12 Lakeland Track Club  8.14m 26'08.50     
          9 Siegfried, Mike         12 Lakeland Track Club  8.06m 26'05.50     
         10 Oates, Zack             12 Harding              8.02m 26'03.75     
         11 Perez, Brandon          11 New Jersey Striders  7.60m 24'11.25     
         12 Seaman, Brian           12 Lakeland Track Club  7.38m 24'02.50     
         13 Cherrington, Adrian     11 Jaguar Track Club    7.34m 24'01.00     
         14 Cannici, Steven         12 NJ Striders          6.98m 22'11.00     
         15 Blackburn, Daniel       12 NJ Striders          6.96m 22'10.00     
         16 Watkins, Khaaron        11 New Jersey Striders  6.94m 22'09.25     
         17 Riffel, Robert          12 hunterdon hawks      6.92m 22'08.50     
         18 Kusy, Steven            11 Wall Community Trac  6.78m 22'03.00     
         19 Wilson, Eric            12 NJ Striders          6.56m 21'06.25     
         20 Reina, Randolph         12 Supersonics Track C  6.54m 21'05.50     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 29
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                            Boys 11-12 Discus Throw                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Hebron, Ryan            12 Rapid Runners       23.60m 77'05.00     
          2 Bronstein, Ted          11 Unattached          18.10m 59'04.00     
          3 Watkins, Khaaron        11 New Jersey Striders 17.28m 56'08.00     
          4 Congalton, Robert       11 NJ Striders         14.86m 48'09.00     
          5 Ruggiero, Phillip       11 Unattached          13.74m 45'01.00     
          6 Cannici, Steven         12 NJ Striders         12.70m 41'08.00     
                                                                               
                           Boys 13-14 100 Meter Dash                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Crichlow, David           14 Neptune Striders          11.7      
            2 Henrey, Kevin             14 Hopatcong Hawks           12.2      
            3 Davis, Saladin            13 Franlin Track Club        12.3      
            4 Regner, Thomas            14 Lakeland Track Club       12.4      
            5 Williams, Vincent         14 Willis Athletic Club      12.7      
            6 Miller, George            14 Lakeland Track Club       12.7      
                                                                               
                            Boys 13-14 200 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Crichlow, David           14 Neptune Striders          24.2      
            2 Cumberbatch, Colvin       14 Supersonics Track Club    25.0      
            3 Davis, Saladin            13 Franlin Track Club        25.1      
            4 Dettelbach, Robert        14 Hopatcong Hawks           26.0      
            5 McNAIR, Tawan             13 Willis Athletic Club      26.3      
            6 Allen, Jonothan           14 Franlin Track Club        26.4      
            7 Regner, Thomas            14 Lakeland Track Club       26.5      
            8 Gillis, Chris             14 Willis Athletic Club      26.6      
            9 Evans, Wiley              13 Neptune Striders          26.9      
           10 Joseph, Keston            14 Supersonics Track Club    27.3      
           11 Long, Terrance            13 Willis Athletic Club      27.4      
           12 Gilbert, David            13 Hopatcong Hawks           27.6      
           13 Miller, George            14 Lakeland Track Club       27.8      
           14 Costa, Joshua             14 Lakeland Track Club       28.1      
           14 Hong, Stephen             13 New Jersey Striders       28.1      
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 30
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                            Boys 13-14 400 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Cumberbatch, Colvin       14 Supersonics Track Club      54.6     
           2 Agee, Jeremy              14 Lakeland Track Club         56.0     
           3 Henrey, Kevin             14 Hopatcong Hawks             56.5     
           4 Dettelbach, Robert        14 Hopatcong Hawks             57.0     
           5 Damiani, Sam              14 Unattached                  57.4     
           6 Allen, Jonothan           14 Franlin Track Club          58.4     
           7 McDOUGOLD, Timothy        14 Franlin Track Club          59.2     
           8 Slater, Justin            14 Unattached                  59.5     
           9 Amicucci, Matthew         14 Lakeland Track Club         59.7     
          10 Gilbert, David            13 Hopatcong Hawks           1:00.2     
          11 Medina, Richard           13 Lakeland Track Club       1:00.8     
          12 Oliveras, Esteban         13 Unattached                1:00.9     
          13 Joseph, Keston            14 Supersonics Track Club    1:01.5     
          14 Surgan, David             14 Cresskill Track + Firld   1:02.5     
          15 Lee, Warren               13 Unattached                1:03.3     
                                                                               
                            Boys 13-14 800 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Wilson, Tim               14 Lakeland Track Club       2:14.6     
           2 Medina, Richard           13 Lakeland Track Club       2:21.0     
           3 Damiani, Sam              14 Unattached                2:22.5     
           4 Amicucci, Matthew         14 Lakeland Track Club       2:23.1     
           5 Oliveras, Esteban         13 Unattached                2:23.8     
           6 Donofrio, Robert          13 Wall Community Track Club 2:25.4     
           7 Wyatt, Wayne              14 Neptune Striders          2:27.7     
           8 Lee, Warren               13 Unattached                2:27.9     
           9 Sinkovitz, Kenny          13 Super Sports Running Club 2:36.1     
          10 Johnson, Court            13 Hopatcong Hawks           2:39.0     
          11 Hellwarth, Matt           13 Willis Athletic Club      2:40.5     
          12 YI, Danny                 14 Cresskill Track + Firld   2:40.7     
          13 Sverdlov, Roman           14 Jaguar Track Club         2:45.4     
                                                                               
                           Boys 13-14 1,500 Meter Run                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           1 Lovrich, Andrew           13 Super Sports Running Club 4:50.5     
           2 Lipari, Gregory           13 Super Sports Running Club 4:59.2     
           3 Hellwarth, Matt           13 Willis Athletic Club      5:01.7     
           4 Pilkington, Shaun         14 Lakeland Track Club       5:05.9     
           5 Bonchonsky, Michael       14 NJ Striders               5:12.2     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 31
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                     Boys 13-14 1,500 Meter Run (Continued)                    
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME       
       ===== ============================ ========================= ======     
           6 Pollara, Kyle             13 Unattached                5:13.9     
           7 Bolger, Daniel            13 NJ Striders               5:16.7     
           8 Sverdlov, Roman           14 Jaguar Track Club         5:20.1     
           9 Johnson, Court            13 Hopatcong Hawks           5:20.4     
          10 Miller, Eric              14 Lakeland Track Club       5:37.6     
          11 Dunne, William            13 Lakeland Track Club       5:49.7     
          12 Amato, Michael            14 NJ Striders               6:01.7     
                                                                               
                           Boys 13-14 3,000 Meter Run                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Lovrich, Andrew           13 Super Sports Running Club 10:11.3     
          2 Lipari, Gregory           13 Super Sports Running Club 10:44.4     
          3 Bonchonsky, Michael       14 NJ Striders               11:09.4     
          4 Pilkington, Shaun         14 Lakeland Track Club       11:14.6     
          5 Miller, Eric              14 Lakeland Track Club       11:45.7     
          6 Dos Santos, David         13 Lakeland Track Club       12:00.3     
          7 Dunne, William            13 Lakeland Track Club       12:05.9     
          8 YI, Danny                 14 Cresskill Track + Firld   12:41.8     
          9 Smith, Devin              14 Hunterdon County Hawks TC 14:48.4     
                                                                               
                        Boys 13-14 3,000 Meter Race Walk                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Haas, Glen                13 Super Sports Running Club 22:22.3     
          2 Smith, Devin              14 Hunterdon County Hawks TC 22:36.8     
          3 Greenbaum, Evan           14 NJ Striders               25:10.8     
                                                                               
                       Boys 13-14 100 Meter High Hurdles                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Gillis, Chris             14 Willis Athletic Club      15.7      
            2 Peterson, Chris           13 NJ Striders               16.9      
            3 Lowe, Warren              14 Unattached                17.1      
            4 Lassiter, Stephan         14 Willis Athletic Club      17.4      
            4 Walsh, Rob                14 NJ Striders               17.4      
            6 Cuocci, Nicholas          14 NJ Striders               19.0      
            7 Fisher, Alex              13 New Jersey Striders       19.2      
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 32
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                 Boys 13-14 100 Meter High Hurdles (Continued)                 
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            8 Ruggiero, Topher          14 Unattached                19.4      
                                                                               
                       Boys 13-14 200 Meter High Hurdles                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME             AGE TEAM                      TIME      
        ===== ============================ ========================= ====      
            1 Lowe, Warren              14 Unattached                30.1      
            2 Lee, Warren               13 Unattached                30.8      
            3 Walsh, Rob                14 NJ Striders               30.9      
            4 Ruggiero, Topher          14 Unattached                31.0      
            5 Parisi, Jason             14 NJ Striders               31.1      
            6 Peterson, Chris           13 NJ Striders               32.9      
                                                                               
                          Boys 13-14 4x100 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
        PL RELAY AFFILIATION                                          TIME     
        == ========================================================== ====     
         1 SSTC      Supersonics Track Club                           48.0     
            1) Cumberbatch, Colvin 14    3) Joseph, Keston 14                  
            2) Presley, Terrance 14      4) Pittman, Ralph 14                  
         2 FRAN      Franlin Track Club                               48.4     
            1) Allen, Jonothan 14        3) Vandervoort, Chris 13              
            2) McDOUGOLD, Timothy 14     4) Davis, Saladin 13                  
         3 WAC       Willis Athletic Club                             49.8     
            1) Gillis, Chris 14          3) Long, Terrance 13                  
            2) Williams, Vincent 14      4) McNAIR, Tawan 13                   
         4 LAKE      Lakeland Track Club                              49.9     
            1) Regner, Thomas 14         3) Szabo, Michael 14                  
            2) Watts, Michael 13         4) Wilson, Tim 14                     
                                                                               
                          Boys 13-14 4x400 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        1 SSTC      Supersonics Track Club                           4:06.5    
           1) Cumberbatch, Colvin 14    3) Joseph, Keston 14                   
           2) Presley, Terrance 14      4) Pittman, Ralph 14                   
        2 HPT       Hopatcong Hawks                                  4:07.0    
           1) Dettelbach, Robert 14     3) Sabarese, Greg 14                   
           2) Slater, Justin 14         4) Gilbert, David 13                   
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 33
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                    Boys 13-14 4x400 Meter Relay (Continued)                   
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PL RELAY AFFILIATION                                          TIME      
       == ========================================================== ======    
        3 LAKE      Lakeland Track Club                              4:29.5    
           1) Regner, Thomas 14         3) Wilson, Tim 14                      
           2) Watts, Michael 13         4) Agee, Jeremy 14                     
        4 ER        NJ Striders                                      4:59.2    
           1) Peluso, Gary 13           3) Abergel, Adam 14                    
           2) Peluso, Kurt 14           4) Walsh, Rob 14                       
                                                                               
                              Boys 13-14 High Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== ========           
           1 Gillis, Chris           14 Willis Athletic Clu 5'00.00" 1.52m     
           2 Wilson, Chris           14 Wall Community Trac 4'10.00" 1.47m     
           2 Watts, Michael          13 Lakeland Track Club 4'10.00" 1.47m     
           4 Surgan, David           14 Cresskill Track + F 4'06.00" 1.37m     
           5 Hong, Stephen           13 New Jersey Striders 4'04.00" 1.32m     
           6 Long, Terrance          13 Willis Athletic Clu 4'04.00" 1.32m     
           7 Peluso, Kurt            14 NJ Striders         4'04.00" 1.32m     
           7 Murray, Troy            14 Unattached          4'04.00" 1.32m     
           9 Pursell, Joe            13 Unattached          4'04.00" 1.32m     
          10 Kusy, Joseph            13 Wall Community Trac 4'02.00" 1.27m     
          11 Roimisher, Jim          13 NJ Striders         3'04.00" 1.02m     
                                                                               
                              Boys 13-14 Long Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 Williams, Vincent       14 Willis Athletic Clu 17'04.50" 5.30m     
          2 Damiani, Sam            14 Unattached          17'01.00" 5.21m     
          3 Ruggiero, Topher        14 Unattached          16'09.50" 5.12m     
          4 Vandervoort, Chris      13 Franlin Track Club  15'07.50" 4.76m     
          5 Wilson, Chris           14 Wall Community Trac 15'03.00" 4.65m     
          6 Watts, Michael          13 Lakeland Track Club 15'01.00" 4.60m     
          7 Gilbert, David          13 Hopatcong Hawks     14'07.50" 4.46m     
          8 Slater, Justin          14 Unattached          14'05.00" 4.39m     
          9 Larimer, Scott          13 NJ Striders         14'02.50" 4.33m     
         10 Abergel, Adam           14 NJ Striders         14'00.50" 4.28m     
         11 Fraser, Dwayne          13 Supersonics Track C 13'11.50" 4.25m     
         12 McKINNON, Garey         13 Unattached          13'04.50" 4.08m     
         13 Taylor, Preston         14 Wall Community Trac 13'02.00" 4.01m     
         14 Sverdlov, Roman         14 Jaguar Track Club   11'03.00" 3.43m     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 34
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                             Boys 13-14 Triple Jump                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 Larimer, Scott          13 NJ Striders         30'08.50" 9.36m     
          2 Hong, Stephen           13 New Jersey Striders 29'05.50" 8.98m     
          3 Kusy, Joseph            13 Wall Community Trac 28'11.00" 8.81m     
          4 Roimisher, Jim          13 NJ Striders         27'08.00" 8.43m     
          5 Peluso, Kurt            14 NJ Striders         25'09.50" 7.86m     
                                                                               
                              Boys 13-14 Shot Put                              
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Costa, Joshua           14 Lakeland Track Club 10.06m 33'00.25     
          2 Miller, George          14 Lakeland Track Club 10.04m 32'11.25     
          3 Dettelbach, Robert      14 Hopatcong Hawks      9.22m 30'03.00     
          4 Pittenger, John         14 Wall Community Trac  9.22m 30'03.00     
          5 Murry, Dashawn          14 Supersonics Track C  8.72m 28'07.50     
          6 Gaudio, Vincent         13 Unattached           8.64m 28'04.25     
          7 Thompson, Alfonso       14 Unattached           8.62m 28'03.50     
          8 Bonacci, Patrick        14 NJ Striders          6.86m 22'06.25     
          9 Smith, Devin            14 Hunterdon County Ha  6.12m 20'01.00     
                                                                               
                            Boys 13-14 Discus Throw                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Mathews, James          14 Unattached          40.86m 134'01.00    
          2 DiGIORGIO, Glenn        13 Unattached          34.02m 111'07.00    
          3 Costa, Joshua           14 Lakeland Track Club 28.72m 94'03.00     
          4 Gaudio, Vincent         13 Unattached          26.46m 86'10.00     
          5 Miller, George          14 Lakeland Track Club 22.58m 74'01.00     
          6 Pittenger, John         14 Wall Community Trac 21.06m 69'01.00     
          7 Walsh, Rob              14 NJ Striders         20.54m 67'05.00     
          8 Hawrylo, Jason          13 Hunterdon Hawks Tra 20.46m 67'01.00     
          9 Bonacci, Patrick        14 NJ Striders         18.82m 61'09.00     
         10 Peluso, Gary            13 NJ Striders         14.30m 46'11.00     
         11 Dooley, John            13 Unattached          13.80m 45'03.00     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                             USATF ASSOCIATION MEET                     Page 35
                     WEST MORRIS HIGH SCHOOL - Sat 06/21/97                    
                                                                               
                          COMPLETE RESULTS FOR FINALS                          
                                                                               
                            Boys 13-14 Javelin Throw                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/01/96                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME           AGE TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Ruggiero, Topher        14 Unattached          36.94m 121'02.00    
          2 Wilson, Chris           14 Wall Community Trac 29.54m 96'11.00     
          3 Donofrio, Robert        13 Wall Community Trac 29.02m 95'02.00     
          4 Costa, Joshua           14 Lakeland Track Club 27.82m 91'03.00     
          5 Peluso, Gary            13 NJ Striders         18.94m 62'02.00     
          6 Hawrylo, Jason          13 Hunterdon Hawks Tra 15.58m 51'01.00    
                                                        
                       Intermediate Girls 100 Meter Dash                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Jackson, Trisha           81 Unattached                12.6      
            2 Ellis, Ayeshia            82 TRENTON TRACK CLUB        12.8      
            3 Becton, Taneshia          82 WILLIS ATHLETIC CLUB      13.1      
            4 Boardman, Kim             82 Unattached                13.3      
                                                                               
                       Intermediate Girls 200 Meter Dash                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Boardman, Kim             82 Unattached                27.0      
            2 Ellis, Ayeshia            82 TRENTON TRACK CLUB        27.2      
            3 Jackson, Trisha           81 Unattached                27.3      
            4 Becton, Taneshia          82 WILLIS ATHLETIC CLUB      28.0      
                                                                               
                       Intermediate Girls 400 Meter Dash                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           1 Wayne, Tamika A           81 Unattached                1:02.4     
           2 Danella, Stepanie         82 Unattached                1:05.0     
           3 Farrell, Julie            82 HUNTERDON HAWKS           1:07.8     
                                                                               
                       Intermediate Girls 800 Meter Dash                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           1 Johnson, Monica           81 TRENTON TRACK CLUB        2:22.8     
           2 Hawrylo, Shannon          82 HUNTERDON HAWKS           2:29.0     
           3 Wayne, Tamika A           81 Unattached                2:39.8     
           4 Zuiuaga, Annmarie U       81 Unattached                2:43.3     
                                                                               
                       Intermediate Girls 1,500 Meter Run                      
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           1 Chico, Jerilyn               Unattached                5:36.0     
           2 AX, Kimberly                 NEW JERSEY STRIDERS       5:57.0     
           3 Pollinger, Samantha       82 NEW JERSEY STRIDERS       5:59.0     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                  NJ USATF 15-18 JUNIOR OLYMPIC CHAMPIONSHIPS            Page 2
            MONMOUTH UNIVERSITY, WEST LONG BRANCH, NJ - Sat 06/14/97           
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                       Intermediate Girls 3,000 Meter Run                      
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ========================= == ========================= =======     
          1 Hawrylo, Shannon          82 HUNTERDON HAWKS           12:01.0     
          2 Pollinger, Samantha       82 NEW JERSEY STRIDERS       14:36.0     
                                                                               
                   Intermediate Girls 100 Meter High Hurdles                   
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Bergman, Stephanie        81 Unattached                15.3      
            2 Kowalchyk, Christine U    82 Unattached                16.8      
            3 Farrell, Julie            82 HUNTERDON HAWKS           19.2      
            4 Justine, Diana            82 NEW JERSEY STRIDERS       19.7      
                                                                               
                    Intermediate Girls 400 Meter Int Hurdles                   
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           1 Bonchonsky, Cathy            NUTLEY RAIDERS            1:01.0     
           2 Cordero, Vivian              Unattached                1:11.9     
                                                                               
                          Intermediate Girls High Jump                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK              
        ===== ======================= == =================== ========          
            1 Farrell, Julie          82 HUNTERDON HAWKS     5'00.00"          
            2 Composto, Kristin E     82 NEW JERSEY STRIDERS    1.50"          
                                                                               
                         Intermediate Girls Pole Vault                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK              
        ===== ======================= == =================== ========          
            1 Bergman, Stephanie      81 Unattached          7'06.00"          
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                  NJ USATF 15-18 JUNIOR OLYMPIC CHAMPIONSHIPS            Page 3
            MONMOUTH UNIVERSITY, WEST LONG BRANCH, NJ - Sat 06/14/97           
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                          Intermediate Girls Long Jump                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== =====            
             1 Bergman, Stephanie      81 Unattached          4.91m            
             2 Jackson, Trisha         81 Unattached          4.61m            
             3 Bennett, Keynanna S     82 TRENTON TRACK CLUB  4.27m            
                                                                               
                          Intermediate Girls Shot Put                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             1 Rosamilia, Angelina     81 Unattached          12.10m           
             2 O'Connor, Janai         82 Unattached          10.88m           
             3 Lapare, Cori E          82 Unattached           8.56m           
                                                                               
                        Intermediate Girls Discus Throw                        
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             1 Rosamilia, Angelina     81 Unattached          36.04m           
             2 Grim, Sara              81 Unattached          27.76m           
             3 Fear, Georgie           82 Unattached          27.00m           
             4 Lapare, Cori E          82 Unattached          26.88m           
                                                                               
                        Intermediate Girls Javelin Throw                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             1 Rosamilia, Angelina     81 Unattached          30.42m           
             2 Hawrylo, Shannon        82 HUNTERDON HAWKS     30.20m           
                                                                               
                           Young Girls 100 Meter Dash                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Norman, Haneefah             Unattached                12.2      
            2 Leitao, Maria                Unattached                13.1      
            2 Sarzillo, Kristin            Unattached                13.1      
            4 Ike, Ibeoma               80 TRENTON TRACK CLUB        13.3      
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                  NJ USATF 15-18 JUNIOR OLYMPIC CHAMPIONSHIPS            Page 4
            MONMOUTH UNIVERSITY, WEST LONG BRANCH, NJ - Sat 06/14/97           
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                           Young Girls 200 Meter Dash                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Norman, Haneefah             Unattached                25.8      
            2 Flecker, Jodi U              Unattached                26.5      
            3 Leitao, Maria                Unattached                28.9      
                                                                               
                           Young Girls 400 Meter Dash                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           1 Flecker, Jodi U              Unattached                1:01.5     
           2 Snooks, Qianna               TRENTON TRACK CLUB        1:04.8     
                                                                               
                          Young Girls 3,000 Meter Run                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ========================= == ========================= =======     
          1 Leitao, Maria                Unattached                13:45.0     
                                                                               
                       Young Girls 3,000 Meter Race Walk                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ========================= == ========================= =======     
          1 Eskow, Elizabeth          79 Unattached                11:33.3     
                                                                               
                       Young Girls 100 Meter High Hurdles                      
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Cordero, Vivan               Unattached                15.8      
            2 Bonchansky, Catherine     80 NUTLEY RAIDERS            18.0      
                                                                               
                       Young Girls 400 Meter Int Hurdles                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           1 Foley, Megan              80 Unattached                1:09.9     
           2 Cordero, Vivan               Unattached                1:11.2     
           3 Snooks, Qianna               TRENTON TRACK CLUB        1:12.3     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                  NJ USATF 15-18 JUNIOR OLYMPIC CHAMPIONSHIPS            Page 5
            MONMOUTH UNIVERSITY, WEST LONG BRANCH, NJ - Sat 06/14/97           
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                 Young Girls 400 Meter Int Hurdles (Continued)                 
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           4 Bonchansky, Catherine     80 NUTLEY RAIDERS            1:12.5     
                                                                               
                             Young Girls High Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK              
        ===== ======================= == =================== ========          
            - Farrell, Virginia          HUNTERDON HAWKS     5'00.00"          
            1 Witt, Amanda            79 Unattached          5'00.00"          
            2 Ike, Ibeoma             80 TRENTON TRACK CLUB  4'04.00"          
                                                                               
                             Young Girls Long Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== =====            
             1 Ike, Ibeoma             80 TRENTON TRACK CLUB  4.36m            
             2 Bonchansky, Catherine   80 NUTLEY RAIDERS      3.97m            
                                                                               
                            Young Girls Triple Jump                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== =====            
             1 Bonchansky, Catherine   80 NUTLEY RAIDERS      8.54m            
                                                                               
                              Young Girls Shot Put                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             1 Czuiko, Erika              Unattached          10.29m           
             2 Cavanagh, Meghann          Unattached          10.00m           
                                                                               
                            Young Girls Discus Throw                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             1 Scherer, Elizabeth         Unattached          36.88m           
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                  NJ USATF 15-18 JUNIOR OLYMPIC CHAMPIONSHIPS            Page 6
            MONMOUTH UNIVERSITY, WEST LONG BRANCH, NJ - Sat 06/14/97           
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                           Young Girls Javelin Throw                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             1 Shannon, Katie             Unattached          31.74m           
                                                                               
                        Intermediate Boys 100 Meter Dash                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Cook, Chad                   FRANKLIN TRACK CLUB       11.6      
            2 York, Yasin                  Unattached                11.7      
            3 Fladger, Edwin               SUPERSONICS TRACK CLUB    11.8      
                                                                               
                        Intermediate Boys 200 Meter Dash                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Fladger, Edwin               SUPERSONICS TRACK CLUB    23.7      
            2 Newberger, Ryan              LAKELAND TRACK CLUB       24.5      
            2 Hardison, Eric               SUPERSONICS TRACK CLUB    24.5      
            4 Santise, Nick                Unattached                24.8      
                                                                               
                        Intermediate Boys 400 Meter Dash                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Banasiak, Steven             Unattached                53.5      
            2 Gentles, Justin              FRANKLIN TRACK CLUB       54.1      
            3 Baldwin, Leraun              Unattached                54.7      
            4 Harris, Caleb                Unattached                54.8      
                                                                               
                        Intermediate Boys 800 Meter Dash                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           1 Iglesia, Carlos              Unattached                2:04.8     
           2 Scerbo, Nick                 Unattached                2:12.1     
           3 Cruz, Anthony                Unattached                2:12.8     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                  NJ USATF 15-18 JUNIOR OLYMPIC CHAMPIONSHIPS            Page 7
            MONMOUTH UNIVERSITY, WEST LONG BRANCH, NJ - Sat 06/14/97           
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                       Intermediate Boys 1,500 Meter Run                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           - Ardigo, Ryan                 Unattached                4:42.4     
           1 Scerbo, Nick                 Unattached                4:29.0     
           2 Rivera, Jesus                SN BENFICA                4:46.0     
           3 Robbins, David               Unattached                4:52.7     
                                                                               
                       Intermediate Boys 3,000 Meter Run                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ========================= == ========================= =======     
          1 Boyett, Brian                Unattached                 9:59.5     
          2 Rieckhoff, Derek             Unattached                10:30.1     
          3 Nogueira, Hugo               SN BENFICA                11:22.0     
                                                                               
                    Intermediate Boys 3,000 Meter Race Walk                    
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ========================= == ========================= =======     
          1 Haas, Kurt                   NEW JERSEY STRIDERS       16:32.0     
                                                                               
                    Intermediate Boys 110 Meter High Hurdles                   
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            - Belzierine, Dominic          NEW JERSEY STRIDERS       24.7      
            1 Cullum, Johnnie              TRENTON TRACK CLUB        16.4      
                                                                               
                    Intermediate Boys 400 Meter Int Hurdles                    
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           1 Key, Jeffrey                 FRANKLIN TRACK CLUB       1:01.4     
           2 Williams, Carl               SUPERSONICS TRACK CLUB    1:07.2     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                  NJ USATF 15-18 JUNIOR OLYMPIC CHAMPIONSHIPS            Page 8
            MONMOUTH UNIVERSITY, WEST LONG BRANCH, NJ - Sat 06/14/97           
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                      Intermediate Boys 4x400 Meter Relay                      
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
                PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME                
                =====  =================================== ======              
                    -  SSTC      SUPERSONICS TRACK CLUB    4:26.6              
                    1  FRK       FRANKLIN TRACK CLUB       3:48.2              
                                                                               
                          Intermediate Boys High Jump                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK              
        ===== ======================= == =================== ========          
            1 Cruz, Anthony              Unattached          4'08.00"          
                                                                               
                          Intermediate Boys Pole Vault                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ======================= == =================== =========          
           1 Keefe, Edward              Unattached          12'06.00"          
                                                                               
                           Intermediate Boys Shot Put                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             1 Cassaro, Chris             Unattached          13.30m           
             2 Koob, Paul                 Unattached          12.38m           
             3 Ginga, Nicholas            Unattached           9.97m           
                                                                               
                         Intermediate Boys Discus Throw                        
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             - Buckley, Daniel            Unattached          28.62m           
             1 Koob, Paul                 Unattached          39.38m           
             2 Ginga, Nicholas            Unattached          25.68m           
                                                                               
                        Intermediate Boys Javelin Throw                        
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             1 Ashton, Chris              Unattached          47.34m           
             2 Schneider, David           Unattached          42.82m           
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                  NJ USATF 15-18 JUNIOR OLYMPIC CHAMPIONSHIPS            Page 9
            MONMOUTH UNIVERSITY, WEST LONG BRANCH, NJ - Sat 06/14/97           
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                  Intermediate Boys Javelin Throw (Continued)                  
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             3 Buckley, Daniel            Unattached          30.66m           
                                                                               
                           Young Boys 100 Meter Dash                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Jackson, Michael             NEW JERSEY STRIDERS       11.2      
            2 Dixon, Anthony               TRENTON TRACK CLUB        11.5      
                                                                               
                           Young Boys 200 Meter Dash                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Potter, Edward               Unattached                22.2      
            2 Jones, Kyle                  WILLIS ATHLETIC CLUB      22.6      
            3 Look, Calvin                 Unattached                22.9      
            4 Skinner, Nyle                SUPERSONICS TRACK CLUB    23.4      
                                                                               
                           Young Boys 400 Meter Dash                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Potter, Edward               Unattached                50.5      
            2 Jones, Kyle                  WILLIS ATHLETIC CLUB      51.1      
            3 Skinner, Nyle                SUPERSONICS TRACK CLUB    51.7      
                                                                               
                           Young Boys 800 Meter Dash                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           1 Ellis, Quwan                 Unattached                1:57.2     
           2 Silvera, Caurel              NEW JERSEY STRIDERS       1:57.3     
           3 Evans, Matthew               Unattached                2:03.4     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                  NJ USATF 15-18 JUNIOR OLYMPIC CHAMPIONSHIPS           Page 10
            MONMOUTH UNIVERSITY, WEST LONG BRANCH, NJ - Sat 06/14/97           
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                           Young Boys 1,500 Meter Run                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           1 Canterbury, James            Unattached                4:10.3     
           2 Santos, Aaroa                SN BENFICA                4:13.8     
           3 Graham, Travis               Unattached                4:16.1     
           4 Skolarcyk, Paul              Unattached                4:21.5     
                                                                               
                           Young Boys 5,000 Meter Run                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ========================= == ========================= =======     
          1 Fanous, Michael              Unattached                19:10.0     
                                                                               
                        Young Boys 3,000 Meter Race Walk                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ========================= == ========================= =======     
          1 Jowerski, Andrew             Unattached                19:04.0     
                                                                               
                       Young Boys 110 Meter High Hurdles                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 Lindsey, Justin              TRENTON TRACK CLUB        14.8      
            2 Sewell, Willie               WILLIS ATHLETIC CLUB      15.8      
            3 Nesbitt, Charles             TRENTON TRACK CLUB        16.0      
                                                                               
                       Young Boys 110 Meter High Hurdles                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME       
       ===== ========================= == ========================= ======     
           1 Look, Calvin                 Unattached                  14.9     
           2 Baldwin, Paulette            TRENTON TRACK CLUB          15.7     
           3 Nesbitt, Charles             TRENTON TRACK CLUB        1:00.2     
           4 Finn, Barry                  Unattached                1:02.4     
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                  NJ USATF 15-18 JUNIOR OLYMPIC CHAMPIONSHIPS           Page 11
            MONMOUTH UNIVERSITY, WEST LONG BRANCH, NJ - Sat 06/14/97           
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                        Young Boys 400 Meter Int Hurdles                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME      
        ===== ========================= == ========================= ====      
            1 White, Danny                 TRENTON TRACK CLUB        59.6      
                                                                               
                          Young Boys 4x100 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
                 PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME               
                 =====  =================================== ====               
                     1  NJS       NEW JERSEY STRIDERS       43.6               
                     2  TTC       TRENTON TRACK CLUB        43.8               
                                                                               
                              Young Boys High Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
        PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK              
        ===== ======================= == =================== ========          
            1 Apgar, David               Unattached          6'04.00"          
            2 Russo, Chris               Unattached          5'10.00"          
                                                                               
                             Young Boys Pole Vault                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ======================= == =================== =========          
           1 Lacosta, Chris             Unattached          14'00.00"          
           2 Kane, Peter                Unattached          13'06.00"          
           3 Giaculli, Nick             Unattached          13'00.00"          
           4 WU, Jin                    Unattached          12'06.00"          
                                                                               
                              Young Boys Long Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== =====            
             1 Yun, Joseph                Unattached          6.00"            
             2 White, Danny               TRENTON TRACK CLUB  5.75"            
             3 Bell, Jermaine             TRENTON TRACK CLUB  1.50"            
USATF New Jersey                                          Hy-Tek's MEET MANAGER
                  NJ USATF 15-18 JUNIOR OLYMPIC CHAMPIONSHIPS           Page 12
            MONMOUTH UNIVERSITY, WEST LONG BRANCH, NJ - Sat 06/14/97           
                                                                               
                        COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS                        
                                                                               
                             Young Boys Triple Jump                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             1 Yun, Joseph                Unattached          12.70m           
                                                                               
                              Young Boys Shot Put                              
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             1 Geitner, Joseph            Unattached          12.57m           
             2 Zink, Howard               Unattached          11.72m           
             3 Quintong, Joel             Unattached          11.63m           
                                                                               
                            Young Boys Discus Throw                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK             
         ===== ======================= == =================== ======           
             1 Quintang, Joel             Unattached          41.60m           
             2 Geitner, Joseph            Unattached          39.06m           
             3 Zink, Howard               Unattached          34.38m           
                                                                               
                            Young Boys Javelin Throw                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 06/14/97                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ======================= == =================== ==========         
           1 Miers, Zachery             Unattached          176'00.00"         
           2 Carallo, Joseph            Unattached          174'00.00"         
           3 Bell, Jermaine             TRENTON TRACK CLUB  172'00.00"         
           4 Phillips, Ronald           Unattached          171'00.00"  
 	 	 	 	 
Last Update: 30 Jul 97