RESULTS: 2019 USATF-NJ Junior Olympic Cross Country Championships

 MCCATS - Contractor License                                 HY-TEK's Meet Manager
                                    
                              Deer Path Park - Readington, NJ
                                       November 3, 2019   


8 & Under Division Girls 2 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Johnson, Brooke           13 07-Unattached           7:13.8    8:59.10        
  2 Dorenbush, Alexis         11 Lakeland Jun            7:24.0    9:11.70    1   
  3 Carney, Lindsey           13 Lakeland Jun            7:52.1    9:46.70    2   
  4 Slicks, Sadie             11 Lakeland Jun            7:58.0    9:54.00    3   
  5 Khawaja, Mia              11 St. Francis Academy     8:00.5    9:57.10        
  6 Metviner, Sara            11 Lakeland Jun            8:01.2    9:57.90    4   
  7 Pizzirusso, Kendall       11 Lakeland Jun            8:22.3   10:24.20    5   
  8 Martin, Ava               11 Lakeland Jun            8:29.6   10:33.30    6   
  9 Burns, Emma               11 Crimson Knights         8:36.8   10:42.20        
 10 Peck, Juliana             12 Lakeland Jun            8:47.7   10:55.80    7   
 11 Murphy, Taylor            11 Transy East TC          8:47.9   10:56.00        
 12 Azares, Catherine         11 Lakeland Jun            8:50.6   10:59.30    8   
 13 McGee, Alexis             13 Lakeland Jun            8:51.6   11:00.60    9   
 14 McGee, Kaitlyn            13 Lakeland Jun            8:57.9   11:08.40   10   
 15 Van Etten, Ava            11 Garden State            9:05.7   11:18.10        
 16 Silva, Hailey             12 St. Francis Academy     9:15.1   11:29.80        
 17 Kravetz, Marisa           12 St. Francis Academy     9:17.3   11:32.50        
 18 Mikolay, Charlotte        11 Lakeland Jun            9:45.3   12:07.30   11   
 19 Sheriff, Matenneh         12 Crimson Knights         9:54.5   12:18.70        
 20 Lamendola, Lia            11 Lakeland Jun           10:16.6   12:46.20   12   
 21 Epler, Lena               12 Lakeland Jun           10:32.7   13:06.20   13   
 22 Tripathi, Prisha          12 Garden State           11:12.6   13:55.80        
 23 Novitskie, Sophia         13 Lakeland Jun           11:18.8   14:03.50   14   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Lakeland JuniorTrack & Fi    15    1    2    3    4    5    6    8    9      
      Total Time:    49:14.50                                                     
         Average:     9:50.90                                                     
   2 Lakeland JuniorTrack & Fi    53    7   10   11   12   13   14                
      Total Time:  1:00:03.90  
     

8 & Under Division Boys 2 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Broking, Bo               11 Lakeland Jun            6:47.8    8:26.80    1   
  2 Bernardino, Andrew        11 Lakeland Jun            6:50.8    8:30.50    2   
  3 Van Soest Jr, John        11 New Jersey Striders     6:54.4    8:34.90        
  4 Smith, Harris             11 Garden State            6:55.8    8:36.70        
  5 Frederick, Calder         11 Lakeland Jun            7:06.0    8:49.40    3   
  6 Guiton, Drew              11 Garden State            7:06.2    8:49.60        
  7 Musovic, Edin             12 New Jersey Striders     7:10.8    8:55.30        
  8 Kessler, Troy             12 07-Unattached           7:13.2    8:58.30        
  9 Cassidy, Sullivan         11 Lakeland Jun            7:13.8    8:59.00    4   
 10 Flarakos, Loukas          11 New Jersey Striders     7:16.1    9:01.90        
 11 Branch, Malcolm           11 Lakeland Jun            7:22.2    9:09.50    5   
 12 Hirschorn, Colin          11 Garden State            7:26.9    9:15.30        
 13 Martin, Cael              11 Lakeland Jun            7:29.1    9:18.10    6   
 14 Penick, Luke              11 Unity Express           7:30.2    9:19.40        
 15 Heller, Bode              11 Lakeland Jun            7:31.8    9:21.40    7   
 16 Castaneda, John           11 St. Francis Academy     7:34.4    9:24.60        
 17 Beard, Logan              11 Westfield Ar            7:55.0    9:50.20        
 18 Romano, Justin            11 Shore Athletic          7:56.9    9:52.60        
 19 Mindra, Ariel             12 Crimson Knights         8:06.0   10:03.90        
 20 Behnke, Emmett            11 Lakeland Jun            8:09.5   10:08.30    8   
 21 Li, Marcus                12 St. Francis Academy     8:19.2   10:20.30        
 22 McKinney, John            11 Lakeland Jun            8:20.9   10:22.50    9   
 23 Sontz, Ceiran             11 07-Unattached           8:22.5   10:24.40        
 24 Brown, Jason              11 Transy East TC          8:26.6   10:29.50        
 25 Starr, Gabriel            11 Lakeland Jun            8:32.1   10:36.40   10   
 26 Vargas, Cesar             12 Crimson Knights         8:38.0   10:43.70        
 27 Connolly, Ronan           11 Westfield Ar            8:39.8   10:45.90        
 28 Brown, Thatcher           12 Garden State            9:00.5   11:11.60        
 29 Penalba, Luca             12 St. Francis Academy     9:03.3   11:15.10        
 30 Blount, Travis            14 Transy East TC          9:09.3   11:22.60        
 31 Mason, Jack               11 Lakeland Jun            9:21.3   11:37.50   11   
 32 Matacotta, Christopher    13 Lakeland Jun            9:34.6   11:54.00   12   
 33 Almonte, ChrisAnthony     11 Transy East TC          9:53.7   12:17.80        
 34 King, Ethan               12 Lakeland Jun           10:03.2   12:29.60   13   
 35 Goldstein, Jonah          12 Lakeland Jun           10:30.9   13:04.00   14   
 36 Coakley, Desmond          11 Roselle Rams           11:05.2   13:46.60        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Lakeland JuniorTrack & Fi    15    1    2    3    4    5    6    7   10      
      Total Time:    43:55.20                                                     
         Average:     8:47.04                                                     
   2 Lakeland JuniorTrack & Fi    53    8    9   11   12   13   14                
      Total Time:    56:31.90      


9-10 Division Girls 3 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Johnson, Ava              10 07-Unattached           6:13.2   11:35.60        
  2 Devine, Kayla             09 Garden State            6:31.9   12:10.40    1   
  3 Pelov, Gabriella          10 07-Unattached           6:36.4   12:18.80        
  4 Hurtado, Faith            09 Lakeland Jun            6:48.8   12:41.90    2   
  5 Suarez, Isabella          10 07-Unattached           6:48.8   12:42.00        
  6 Frank, Rebecca            10 WolfPack Track Club     7:01.8   13:06.20        
  7 Carney, Casey             10 Lakeland Jun            7:09.6   13:20.80    3   
  8 Larson, Katherine         10 WolfPack Track Club     7:10.5   13:22.40        
  9 Sement, Kayra             09 Garden State            7:11.8   13:24.80    4   
 10 Maldonado, Julianna       10 St. Francis Academy     7:17.2   13:34.90        
 11 Cohen, Elena              09 Lakeland Jun            7:23.0   13:45.70    5   
 12 Falzarano, Julianna       09 Lakeland Jun            7:25.2   13:49.90    6   
 13 Hain, Francesca           09 St. Francis Academy     7:29.5   13:57.80        
 14 Waghmare, Angelina        10 Garden State            7:34.6   14:07.30    7   
 15 Olsen, Johanna            10 07-Unattached           7:37.1   14:12.00        
 16 Faherty, Kelsie           09 Lakeland Jun            7:38.1   14:13.90    8   
 17 Downes-Martinez, Brianna  09 New Jersey Striders     7:38.3   14:14.30        
 18 Mullan, Anina             09 Lakeland Jun            7:41.1   14:19.40    9   
 19 Vavilala, Eesha           09 Lakeland Jun            7:42.0   14:21.20   10   
 20 Trivedi, Aanya            09 Garden State            7:45.8   14:28.30   11   
 21 Quinn, Maggie             10 WolfPack Track Club     7:49.7   14:35.50        
 22 Pfister, Sadie            09 Shore Athletic          7:52.2   14:40.10        
 23 Bentley, Abigail          09 Lakeland Jun            7:54.9   14:45.10   12   
 24 Zaky, Ruby                09 Lakeland Jun            7:55.3   14:46.00   13   
 25 McCormick, Kaitlyn        09 New Jersey Striders     8:01.9   14:58.30        
 26 Broking, Ryder            10 Lakeland Jun            8:03.6   15:01.50   14   
 27 Carbine, Brenna           09 WolfPack Track Club     8:04.8   15:03.60        
 28 Mikolay, Ella             09 Lakeland Jun            8:08.6   15:10.80   15   
 29 Roberts, Sydney           09 Lakeland Jun            8:18.8   15:29.70   16   
 30 Christiano, Angelina      09 Lakeland Jun            8:18.9   15:29.90   17   
 31 Costa-Stienstra, Julia    10 Lakeland Jun            8:19.0   15:30.10   18   
 32 Dempsey, Emily            10 St. Francis Academy     8:26.2   15:43.60        
 33 Steinert, Emma            09 Lakeland Jun            8:27.8   15:46.50   19   
 34 Zito-Ferraro, Robbie      09 Lakeland Jun            8:29.5   15:49.70   20   
 35 Gudapati, Saanvi          09 Shore Athletic          8:37.8   16:05.10        
 36 Castaneda, Isabella       10 St. Francis Academy     8:38.1   16:05.80        
 37 McGee, Emily              10 Lakeland Jun            8:48.2   16:24.60   21   
 38 Cash, Samantha            09 Shore Athletic          8:49.8   16:27.60        
 39 Verrone, Giuliana         09 Lakeland Jun            8:53.8   16:35.00   22   
 40 Foy, Zoe                  09 Lakeland Jun            9:01.9   16:50.10   23   
 41 Bulawa, Maria             10 Shore Athletic          9:06.6   16:58.80        
 42 Wickliffe, Reagan         10 Garden State            9:17.1   17:18.40   24   
 43 Del Valle, Breanna        09 Lakeland Jun            9:18.6   17:21.20   25   
 44 Waghmare, Ava             09 Garden State            9:38.9   17:59.00   26   
 45 Mindra, Ruth              09 Crimson Knights         9:42.0   18:04.80        
 46 Horan, Jacqueline         09 Lakeland Jun            9:53.7   18:26.70        
 47 Murphy, Claire            10 Lakeland Jun            9:55.4   18:29.80   27   
 48 Heagen, Emma              10 Crimson Knights        10:03.8   18:45.50        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Lakeland JuniorTrack & Fi    24    2    3    5    6    8    9   10   15      
      Total Time:  1:07:52.20                                                     
         Average:    13:34.44                                                     
   2 Garden State Track Club N    47    1    4    7   11   24   26                
      Total Time:  1:11:29.20                                                     
         Average:    14:17.84                                                     
   3 Lakeland JuniorTrack & Fi    72   12   13   14   16   17   18   20           
      Total Time:  1:15:32.20                                                     
         Average:    15:06.44                                                     
   4 Lakeland JuniorTrack & Fi   110   19   21   22   23   25   27                
      Total Time:  1:22:57.40                                                     
         

9-10 Division Boys  3 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Duffy, Ryan               09 07-Unattached           6:02.4   11:15.50    1   
  2 Baker, Chase              09 WolfPack Tra            6:08.2   11:26.30    2   
  3 Yue, Christopher          10 WolfPack Tra            6:11.4   11:32.20    3   
  4 Hirschorn, Ryan           09 Garden State            6:18.2   11:45.00        
  5 Musovic, Idriz            10 New Jersey Striders     6:18.6   11:45.70        
  6 Guiton, Jack              10 Garden State            6:20.8   11:49.80        
  7 Van Etten III, William    09 Garden State            6:21.7   11:51.50        
  8 Volosin, Justin           09 Shore Athletic          6:26.3   12:00.10        
  9 Burns, Tyler              09 Lakeland Jun            6:30.7   12:08.30    4   
 10 Macom, Bradyen            09 07-Unattached           6:35.1   12:16.50    5   
 11 Smith, Christopher        10 Lakeland Jun            6:35.7   12:17.60    6   
 12 Pangallo, Joseph          10 Lakeland Jun            6:37.0   12:19.90    7   
 13 Pizzirusso, Noah          10 Lakeland Jun            6:42.8   12:30.80    8   
 14 Dias, Reean               09 Speed Skills            6:43.7   12:32.40        
 15 McKinney, Case            09 Lakeland Jun            6:46.5   12:37.60    9   
 16 Rebelo, Matthew           10 07-Unattached           6:47.4   12:39.40   10   
 17 Ikeda, Tainosuke          09 WolfPack Tra            6:49.5   12:43.30   11   
 18 Tripp, Owen               09 WolfPack Tra            6:49.8   12:43.90   12   
 19 Ameli, Tristan            09 WolfPack Tra            6:50.7   12:45.50   13   
 20 Kim, Joshua               10 WolfPack Tra            6:51.5   12:47.00   14   
 21 Akpan, Daniel             09 Lakeland Jun            7:00.7   13:04.10   15   
 22 Beard, Ewan               09 Westfield Ar            7:03.2   13:08.80        
 23 Drazek, Gavin             09 Lakeland Jun            7:06.6   13:15.20   16   
 24 Ryan, Liam                10 Lakeland Jun            7:06.8   13:15.60   17   
 25 Alvarez, Matthew          10 New Jersey Striders     7:12.9   13:26.90        
 26 Redente, Michael          09 WolfPack Tra            7:14.0   13:28.90   18   
 27 Chen, Nathaniel           09 WolfPack Tra            7:14.2   13:29.40   19   
 28 Desai, Jay                09 07-Unattached           7:16.5   13:33.60   20   
 29 Branch, Griffin           09 Lakeland Jun            7:23.7   13:47.00   21   
 30 Rebelo, Brandon           10 07-Unattached           7:25.5   13:50.30   22   
 31 Goldstein, Russell        09 Lakeland Jun            7:30.1   13:59.00   23   
 32 Errington, Keaton         09 Lakeland Jun            7:31.9   14:02.30   24   
 33 Cahill Jr, Robert         09 07-Unattached           7:34.7   14:07.50   25   
 34 Sullivan-Ricciardi, Odin  09 Crimson Knights         7:34.8   14:07.80        
 35 Khawaja, Ethan            09 St. Francis Academy     7:39.5   14:16.40        
 36 D'Avi, Tyler              09 Lakeland Jun            7:40.6   14:18.60   26   
 37 Cirillo, Maxwell          10 Lakeland Jun            7:42.8   14:22.60   27   
 38 Alessi, Ryan              09 Garden State            7:43.8   14:24.50        
 39 Parvulescu, Alexander     09 Lakeland Jun            7:47.2   14:30.80   28   
 40 Purnell, Chase            10 Garden State            7:48.7   14:33.70        
 41 Djibatche, Yohan          09 WolfPack Tra            7:53.6   14:42.80   29   
 42 MacKenzie, Michael        10 Lakeland Jun            7:56.6   14:48.30   30   
 43 Farrell, Declan           10 WolfPack Tra            7:56.8   14:48.80   31   
 44 Quayle, Liam              09 WolfPack Tra            7:59.5   14:53.70   32   
 45 Lill, Landon              10 Shore Athletic          8:00.5   14:55.60        
 46 Wehrenberg, Gavin         10 Lakeland Jun            8:05.8   15:05.50   33   
 47 Danner, Aidan             10 Lakeland Jun            8:08.7   15:10.90   34   
 48 Bartfeld, Samuel          10 Lakeland Jun            8:09.7   15:12.70   35   
 49 Madinabeitia, William     09 Lakeland Jun            8:15.1   15:22.80   36   
 50 Brohm, Maxwell            09 Lakeland Jun            8:15.9   15:24.30   37   
 51 Murnick, Evan             09 Garden State            8:32.4   15:55.10        
 52 Wang, Richard             09 Garden State            8:34.6   15:59.20        
 53 Matacotta, Alex           10 Lakeland Jun            8:39.4   16:08.20   38   
 54 Blumenfeld, Gavin         09 07-Unattached           8:42.6   16:14.20   39   
 55 Wiater, Alexander         10 Shore Athletic          8:46.1   16:20.70        
 56 Sheriff, Fode             09 Crimson Knights         8:58.7   16:44.20        
 57 Dunleavy, Raymond         09 07-Unattached           9:03.9   16:53.90   40   
 58 Yasharalah, Jeremiah      10 Garden State            9:07.2   17:00.00        
 59 Agnolet, Dante            09 Lakeland Jun            9:07.8   17:01.00   41   
 60 Curley, Liam              10 Lakeland Jun            9:08.4   17:02.20   42   
 61 Smith, Ryan               10 07-Unattached           9:12.0   17:08.90        
 62 Kabbash, Garrett          09 Lakeland Jun            9:16.0   17:16.40   43   
 63 Jasinki, Conner           10 Lakeland Jun           10:02.6   18:43.30   44   
 64 Bruno, Matthew            10 Lakeland Jun           10:11.4   18:59.60   45   
 65 Novitskie, Franklin       10 Lakeland Jun           10:17.4   19:10.90   46   
 66 Jasinski, Dylan           10 Lakeland Jun           10:26.2   19:27.30   47   
 67 Hettiarachchi, Davin      10 Westfield Ar           10:31.8   19:37.60        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Lakeland JuniorTrack & Fi    34    4    6    7    8    9   15   16           
      Total Time:  1:01:54.20                                                     
         Average:    12:22.84                                                     
   2 WolfPack Track Club A        41    2    3   11   12   13   14                
      Total Time:  1:01:11.20                                                     
         Average:    12:14.24                                                     
   3 07-Unattached                58    1    5   10   20   22   25   39   40      
      Total Time:  1:03:35.30                                                     
         Average:    12:43.06                                                     
   4 Lakeland JuniorTrack & Fi   111   17   21   23   24   26   27   28   36      
      Total Time:  1:09:22.50                                                     
         Average:    13:52.50                                                     
   5 WolfPack Track Club B       129   18   19   29   31   32                     
      Total Time:  1:11:23.60                                                     
         Average:    14:16.72                                                     
   6 Lakeland JuniorTrack & Fi   169   30   33   34   35   37   41   42   43      
      Total Time:  1:15:41.70                                                     
         Average:    15:08.34                                                     
   7 Lakeland JuniorTrack & Fi   220   38   44   45   46   47                     
      Total Time:  1:32:29.30                                                     
         

11-12 Division Girls. 3 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Abbott, Jessica           08 Shore Athletic          5:53.7   10:59.30    1   
  2 Tangen, Sierra            08 07-Unattached           6:26.5   12:00.40        
  3 Rodriguez, Ameenah        07 07-Unattached           6:32.8   12:12.20        
  4 Bailey-Ramsey, Mylee      08 Transy East TC          6:40.9   12:27.20        
  5 Shaw, Katherine           08 Garden State            6:45.1   12:35.00    2   
  6 Zamichieli, Lisette       08 Garden State            6:53.1   12:50.00    3   
  7 Benza, Lily               07 New Jersey Striders     6:55.5   12:54.40        
  8 Roche, Cameron            08 New Jersey Striders     6:57.4   12:58.00        
  9 King, Jimmiea             07 07-Unattached           7:00.8   13:04.30        
 10 Soehnlein, Lauren         07 Lakeland Jun            7:01.7   13:06.10    4   
 11 Dorenbush, Samantha       08 Lakeland Jun            7:04.7   13:11.60    5   
 12 Smith, Lily               08 Lakeland Jun            7:04.8   13:11.80    6   
 13 Semler, Keili             08 Lakeland Jun            7:05.2   13:12.50    7   
 14 Scarpa, Elizabeth         07 Shore Athletic          7:07.8   13:17.40    8   
 15 Chebishev, Kira           07 Lakeland Jun            7:09.4   13:20.40    9   
 16 Wang, Angelina            07 Garden State            7:10.3   13:22.00   10   
 17 Vargas, Yeilin            07 Crimson Knights         7:11.5   13:24.20   11   
 18 Ames, Ananda              07 Speed Skills            7:11.6   13:24.40        
 19 Adhikari, Bethany         08 Unity Express           7:12.0   13:25.20        
 20 Kulawade, Prisha          08 Garden State            7:20.2   13:40.50   12   
 21 Harvey, Amanda            07 New Jersey Striders     7:22.2   13:44.20        
 22 Patriarca, Avery          08 Lakeland Jun            7:28.2   13:55.50   13   
 23 Duffy, Elizabeth          07 Lakeland Jun            7:31.3   14:01.20   14   
 24 Basara, Jessica           07 Crimson Knights         7:34.2   14:06.60   15   
 25 Ursin, Emily              07 Lakeland Jun            7:36.4   14:10.70   16   
 26 Brown, Anisa              08 Lakeland Jun            7:44.0   14:24.80   17   
 27 Jones, Ella               08 Lakeland Jun            7:44.2   14:25.30   18   
 28 Bunagan, Alisha           07 New Jersey Striders     7:48.5   14:33.30        
 29 Metz, Meghan              07 Lakeland Jun            7:50.4   14:36.80   19   
 30 Koratagere, Gia           08 Shore Athletic          7:51.4   14:38.60   20   
 31 Asokumar, Harshini        08 Garden State            7:54.5   14:44.40   21   
 32 Salmeri, Gabriella        08 Shore Athletic          7:58.0   14:51.00   22   
 33 Lombardi, Annabelle       08 Lakeland Jun            7:58.1   14:51.10   23   
 34 Canova, Ava               07 Shore Athletic          7:59.8   14:54.40   24   
 35 Sisco, Callie             08 Lakeland Jun            8:03.8   15:01.70        
 36 Rhodes, Olive             08 Lakeland Jun            8:05.0   15:04.00   25   
 37 Sztolberg, Julia          08 Lakeland Jun            8:15.4   15:23.40   26   
 38 Cipriani, Emma            07 Lakeland Jun            8:24.9   15:41.10   27   
 39 Bulawa, Katherine         08 Shore Athletic          8:25.5   15:42.20   28   
 40 Morganstern, Olivia       08 Shore Athletic          8:49.1   16:26.20   29   
 41 Stabile, Sophia           07 Shore Athletic          9:02.0   16:50.20   30   
 42 Sullivan-Hernandez, Grac  07 Crimson Knights         9:09.5   17:04.30   31   
 43 Santos, Emily             07 Crimson Knights         9:26.3   17:35.50   32   
 44 Burns, Kate               08 Crimson Knights         9:29.9   17:42.30   33   
 45 Bishop, Rachel            08 Lakeland Jun            9:55.4   18:29.80        
 46 Bilbao La Vieja, Aliyah   08 Lakeland Jun           10:12.2   19:01.10        
 47 Penick, Anna              08 Unity Express          10:28.2   19:30.90        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Lakeland JuniorTrack & Fi    31    4    5    6    7    9   13   16   18      
      Total Time:  1:06:02.40                                                     
         Average:    13:12.48                                                     
   2 Garden State Track Club N    48    2    3   10   12   21                     
      Total Time:  1:07:11.90                                                     
         Average:    13:26.38                                                     
   3 Shore Athletic               75    1    8   20   22   24   28   29   30      
      Total Time:  1:08:40.70                                                     
         Average:    13:44.14                                                     
   4 Lakeland JuniorTrack & Fi    98   14   17   19   23   25   26   27           
      Total Time:  1:12:57.90                                                     
         Average:    14:35.58                                                     
   5 Crimson Knights             122   11   15   31   32   33                     
      Total Time:  1:19:52.90                                                     
         Average:    15:58.58   

 MCCATS - Contractor License                                 HY-TEK's Meet Manager
                                    Madison WI                                    
                               Last Completed Event                               
 
11-12 Division Boys  3 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Barrett, Joseph           07 Lakeland Jun            5:42.8   10:38.90    1   
  2 Macom, Ryan               07 07-Unattached           5:48.2   10:49.10    2   
  3 Byers, Kennan             07 Garden State            5:49.4   10:51.20    3   
  4 Walsh, Shane              07 07-Unattached           5:51.7   10:55.60    4   
  5 Timochko, Ivan            07 Racefaster              5:53.1   10:58.20        
  6 Dunham, Cole              07 Garden State            5:53.9   10:59.60    5   
  7 Pelov, Alex               07 07-Unattached           5:58.6   11:08.40    6   
  8 Sontz, Cameron            08 07-Unattached           6:07.1   11:24.30    7   
  9 Burkitt, Andrew           07 WolfPack Tra            6:08.3   11:26.50    8   
 10 Mahajan, Om               07 Garden State            6:12.1   11:33.60    9   
 11 Smith Jr, Todd            08 Garden State            6:17.8   11:44.10   10   
 12 Mccoy, Elijah             08 Roselle Rams            6:17.8   11:44.20        
 13 Devine, Michael           07 Garden State            6:21.0   11:50.10   11   
 14 Ocello, Nicholas          07 WolfPack Tra            6:21.7   11:51.40   12   
 15 Bye, Zachary              08 Garden State            6:22.3   11:52.50   13   
 16 Salmon, Jack              08 WolfPack Tra            6:22.7   11:53.30   14   
 17 Henderson, Samuel         07 07-Unattached           6:24.0   11:55.70   15   
 18 Hersh, Rubin              08 Garden State            6:26.6   12:00.50   16   
 19 Stevens, Clay             08 Shore Athletic          6:29.7   12:06.40   17   
 20 Olsen, Theodore           08 07-Unattached           6:32.5   12:11.50   18   
 21 Faherty, Liam             08 Lakeland Jun            6:32.7   12:12.00   19   
 22 Groom, Julian             08 07-Unattached           6:35.0   12:16.30   20   
 23 Oakes, Cleatus            07 07-Unattached           6:36.3   12:18.60   21   
 24 Bilodeau, Luca            07 07-Unattached           6:37.4   12:20.70        
 25 Hernandez, Lucas          07 St. Francis Academy     6:39.6   12:24.80        
 26 Frank, Nicholas           08 WolfPack Tra            6:41.2   12:27.80   22   
 27 Cruz, Simon               08 WolfPack Tra            6:41.7   12:28.80   23   
 28 Hammond, Braden           07 Lakeland Jun            6:42.7   12:30.60   24   
 29 Black, Patrick            08 07-Unattached           6:44.7   12:34.30        
 30 Bell-williams, Josiah     08 Transy East TC          6:48.0   12:40.50        
 31 Pfister, Jackson          07 Shore Athletic          6:49.6   12:43.40   25   
 32 Matthews, Connor          07 07-Unattached           6:52.9   12:49.70        
 33 Ryan, John                08 Lakeland Jun            6:53.5   12:50.80   26   
 34 Starr, Nathaniel          07 Lakeland Jun            6:54.2   12:52.00   27   
 35 Lewit, Isaiah             08 St. Francis Academy     6:55.8   12:55.10        
 36 Metz, Brian               07 Lakeland Jun            7:03.5   13:09.30   28   
 37 Wehrenberg, Brandon       08 Lakeland Jun            7:04.5   13:11.20   29   
 38 Duffy, William            08 Lakeland Jun            7:08.0   13:17.80   30   
 39 Abdalla, Noah             07 WolfPack Tra            7:16.3   13:33.20   31   
 40 Updale, Liam              07 Crimson Knights         7:19.2   13:38.70        
 41 Weissman, Tyler           08 WolfPack Tra            7:20.2   13:40.50   32   
 42 Stevenson, Connor         07 Lakeland Jun            7:24.4   13:48.40   33   
 43 Parran, Fraser            07 Speed Skills            7:25.9   13:51.10        
 44 Hernandez, Owen           07 WolfPack Tra            7:27.9   13:54.90   34   
 45 Chen, Isaac               09 WolfPack Tra            7:28.6   13:56.20   35   
 46 Lightman, Ethan           08 Shore Athletic          7:38.9   14:15.30   36   
 47 Patel, Vikesh             08 Crimson Knights         7:39.8   14:17.10        
 48 O'Sullivan, Ryan          08 Lakeland Jun            7:40.2   14:17.70   37   
 49 Melchiorre, Jack          08 WolfPack Tra            7:40.2   14:17.70   38   
 50 Ramsey, Jayden            08 Lakeland Jun            7:42.1   14:21.40   39   
 51 Guerriero, Justin         08 Shore Athletic          7:42.6   14:22.20   40   
 52 Gurevich, Noah            08 Garden State            7:44.4   14:25.70        
 53 Wagner, Ethan             08 Lakeland Jun            7:49.4   14:34.90   41   
 54 Tripathi, Arnav           07 Garden State            7:51.0   14:38.00        
 55 Borzomati, Nicholas       08 Shore Athletic          8:00.3   14:55.20   42   
 56 Santos, Andre             07 07-Unattached           8:12.3   15:17.60        
 57 Finegan, Declan           08 07-Unattached           8:23.6   15:38.70        
 58 Arn, Miles                07 Lakeland Jun            8:25.1   15:41.50   43   
 59 Martinez, Nicolas         07 St. Francis Academy     8:27.8   15:46.60        
 60 Long, Xander              08 Roselle Rams            8:30.5   15:51.50        
 61 SanAntonio, Cameron       08 WolfPack Tra            8:47.6   16:23.50   44   
 62 Iadarola, Patrick         08 Lakeland Jun            8:51.6   16:30.80   45   
 63 Becher, Christopher       07 Lakeland Jun            8:52.9   16:33.40   46   
 64 Lewis, Ty                 07 New Jersey Striders     9:01.9   16:50.10        
 65 Popkin, Andrew            08 Lakeland Jun            9:20.4   17:24.60   47   
 66 Fox, Logan                07 Transy East TC          9:43.3   18:07.20        
 67 Hettiarachchi, Steffen    08 Westfield Ar            9:59.1   18:36.70        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 07-Unattached                34    2    4    6    7   15   18   20   21      
      Total Time:    56:13.10                                                     
         Average:    11:14.62                                                     
   2 Garden State Track Club N    38    3    5    9   10   11   13   16           
      Total Time:    56:58.60                                                     
         Average:    11:23.72                                                     
   3 WolfPack Track Club A        79    8   12   14   22   23                     
      Total Time:  1:00:07.80                                                     
         Average:    12:01.56                                                     
   4 Lakeland JuniorTrack & Fi    97    1   19   24   26   27   28   29   37      
      Total Time:  1:01:04.30                                                     
         Average:    12:12.86                                                     
   5 Shore Athletic              160   17   25   36   40   42                     
      Total Time:  1:08:22.50                                                     
         Average:    13:40.50                                                     
   6 WolfPack Track Club B       170   31   32   34   35   38   44                
      Total Time:  1:09:22.50                                                     
         Average:    13:52.50                                                     
   7 Lakeland JuniorTrack & Fi   186   30   33   39   41   43   45   46   47      
      Total Time:  1:11:44.00                                                     
         Average:    14:20.80     



13-14 Division Girls  4 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Zawatski, Emma            06 Shore Athletic          5:51.1   14:32.50        
  2 Gordon, Liliah            06 Shore Athletic          5:56.2   14:45.30        
  3 Adhikari, Hannah          06 Unity Express           6:06.0   15:09.50        
  4 Scrudato, Julia           06 07-Unattached           6:06.3   15:10.40    1   
  5 Richter, Samantha         06 WolfPack Track Club     6:10.6   15:21.00        
  6 Riva, Molly               05 07-Unattached           6:14.3   15:30.30    2   
  7 Djibatche, Sara           06 WolfPack Track Club     6:19.4   15:43.00        
  8 Purnell, Krista           06 Garden State            6:23.7   15:53.70    3   
  9 Murray, Olivia            06 07-Unattached           6:27.3   16:02.50    4   
 10 Doelling, Zoey            06 Shore Athletic          6:28.3   16:04.90        
 11 Kidd, Cassidy             06 Garden State            6:30.9   16:11.60    5   
 12 Kaiser, Courtney          06 07-Unattached           6:31.7   16:13.50    6   
 13 Lehmann, Keira            06 07-Unattached           6:34.0   16:19.10    7   
 14 Lemee, Ines               06 Garden State            6:40.4   16:35.10    8   
 15 Jones, Emily              06 Lakeland Jun            6:43.1   16:41.70    9   
 16 Canova, Gianna            05 Shore Athletic          6:53.3   17:07.10        
 17 Abbott, Meredith          05 Lakeland Jun            6:55.0   17:11.50   10   
 18 Wong, Dorothy             06 Garden State            7:07.4   17:42.10   11   
 19 Sadowski, Anya            06 Lakeland Jun            7:14.4   17:59.70   12   
 20 Greyenbuhl, Jacqueline    05 Speed Skills            7:17.5   18:07.40        
 21 Lyons, Erin               06 Lakeland Jun            7:23.3   18:21.80   13   
 22 Gil, Sofia                06 Westfield Ar            7:23.7   18:22.70        
 23 Snedeker, Talia           06 07-Unattached           7:27.6   18:32.30   14   
 24 Beard, Alexandra          05 Lakeland Jun            7:28.1   18:33.70   15   
 25 Penick, Abigail           06 Unity Express           7:29.5   18:37.10        
 26 Hoerning I, Sosi          06 Lakeland Jun            7:39.2   19:01.30   16   
 27 Desai, Jiya               06 07-Unattached           7:42.3   19:09.00   17   
 28 Rodriguez, Sivann         06 07-Unattached           7:43.2   19:11.30   18   
 29 Veivia, Kate              06 Lakeland Jun            7:43.9   19:12.90   19   
 30 Updale, Brooke            05 Crimson Knights         7:49.9   19:27.80        
 31 Lee, Alyssa               06 Lakeland Jun            7:58.9   19:50.20        
 32 Gleason, Vanessa          06 Garden State            8:06.3   20:08.70   20   
 33 Frey, Lauren              06 New Jersey Striders     8:13.1   20:25.60        
 34 Bilbao La Vieja, Rocio    06 Lakeland Jun            8:25.9   20:57.30        
 35 Sisco, Riley              06 Lakeland Jun            8:44.5   21:43.60        
 36 Castaneda, Alessandra     06 St. Francis Academy     9:04.0   22:31.90        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 07-Unattached                20    1    2    4    6    7   14   17   18      
      Total Time:  1:19:15.80                                                     
         Average:    15:51.16                                                     
   2 Garden State Track Club N    47    3    5    8   11   20                     
      Total Time:  1:26:31.20                                                     
         Average:    17:18.24                                                     
   3 Lakeland JuniorTrack & Fi    59    9   10   12   13   15   16   19           
      Total Time:  1:28:48.40                                                     
         Average:    17:45.68  


13-14 Division Boys 4 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Fletcher, Ethan           05 07-Unattached           5:20.7   13:16.90    1   
  2 Saldana, Alex             06 Racefaster              5:20.7   13:17.00        
  3 Huang, Max                06 Garden State            5:28.6   13:36.70    2   
  4 Mullan, Albin             05 Lakeland Jun            5:32.5   13:46.30    3   
  5 Coyle, Patrick            06 07-Unattached           5:36.0   13:54.90    4   
  6 Kontely, Braden           05 Garden State            5:38.1   14:00.20    5   
  7 Califano, Matthew         06 Garden State            5:38.4   14:00.90    6   
  8 Phillips Jr, Daniel       06 07-Unattached           5:39.9   14:04.70    7   
  9 Silver, Owen              06 WolfPack Tra            5:41.9   14:09.80    8   
 10 Monaco, Carter            06 Racefaster              5:46.5   14:21.20        
 11 Hunt, Thomas              06 WolfPack Tra            5:49.1   14:27.70    9   
 12 Galioto, Paul             05 07-Unattached           5:49.4   14:28.40   10   
 13 Cole, Dmitry              06 Garden State            5:49.8   14:29.20   11   
 14 Disko, Lukas              06 07-Unattached           5:49.8   14:29.30   12   
 15 Kemp, Alex                05 07-Unattached           5:51.7   14:34.00   13   
 16 Guerriero, Richard        06 Shore Athletic          5:55.7   14:43.90   14   
 17 Devine, Gavin             06 Garden State            5:56.1   14:45.10   15   
 18 Vilarin, Andrew           06 WolfPack Tra            5:58.1   14:50.00   16   
 19 Oakes, Huckleberry        06 07-Unattached           5:58.8   14:51.60   17   
 20 Califano, Alexander       06 Garden State            5:59.0   14:52.10   18   
 21 Jibb, Oliver              06 New Jersey Striders     5:59.4   14:53.10        
 22 McGrath, Patrick          05 WolfPack Tra            6:03.8   15:04.20   19   
 23 Sement, Eren              06 Garden State            6:03.9   15:04.30   20   
 24 Kahn, Max                 06 Garden State            6:05.0   15:07.20   21   
 25 Frisch, Caden             05 Garden State            6:05.3   15:07.80   22   
 26 Rogers, Louis             05 07-Unattached           6:11.5   15:23.30   23   
 27 Wysocki, Connor           05 Lakeland Jun            6:14.3   15:30.10   24   
 28 Schagelin, Luke           05 Lakeland Jun            6:14.8   15:31.40   25   
 29 Spillane, Tyler           05 Lakeland Jun            6:15.0   15:32.00   26   
 30 Winston, Kai              06 07-Unattached           6:15.2   15:32.50        
 31 Seeley, Liam              06 Garden State            6:15.7   15:33.80   27   
 32 Menier, Colin             06 New Jersey Striders     6:16.3   15:35.30        
 33 Tedesco, Braiden          06 07-Unattached           6:16.5   15:35.80        
 34 Kennedy, Robert           05 Racefaster              6:20.3   15:45.10        
 35 Casarico, JT              05 Lakeland Jun            6:20.6   15:46.00   28   
 36 Lounsbury, Dylan          06 New Jersey Striders     6:23.5   15:53.20        
 37 Igielski, Sebastian       06 Lakeland Jun            6:24.8   15:56.40   29   
 38 Fleishman, Jordan         06 Garden State            6:26.0   15:59.30   30   
 39 Jania, Everett            06 07-Unattached           6:26.0   15:59.30        
 40 Cohen, Aviv               06 07-Unattached           6:28.8   16:06.30        
 41 Santana, Jorwally         05 Transy East TC          6:30.0   16:09.30        
 42 Arturi, Christian         05 Lakeland Jun            6:31.8   16:13.80   31   
 43 Villanova, Kenneth        05 07-Unattached           6:32.6   16:15.80        
 44 Weiss, Jared              06 Lakeland Jun            6:33.0   16:16.80   32   
 45 Cadmus, Colin             05 WolfPack Tra            6:33.6   16:18.20   33   
 46 Burns, Sean               06 Crimson Knights         6:36.8   16:26.20        
 47 Trella, Harry             06 Lakeland Jun            6:37.3   16:27.50        
 48 Ellis, Matthew            05 Lakeland Jun            6:37.5   16:27.80        
 49 Wischusen, James          06 Westfield Ar            6:46.3   16:49.70        
 50 Bogert, Jack              06 07-Unattached           6:47.5   16:52.70        
 51 Healy, Brendan            05 Westfield Ar            6:47.9   16:53.80        
 52 Pace, Philip              06 Shore Athletic          6:49.7   16:58.10   34   
 53 Tran Jr, Benjamin         05 07-Unattached           6:51.1   17:01.70        
 54 Yarad, Nicholas           05 WolfPack Tra            6:51.6   17:02.90        
 55 Lustig, Jordan            06 Shore Athletic          6:52.2   17:04.30   35   
 56 Adler, Sean               05 Shore Athletic          6:52.4   17:04.90   36   
 57 Rowland, Lucas            06 Lakeland Jun            6:53.4   17:07.30   37   
 58 Zamichieli, Anthony       06 Garden State            7:00.3   17:24.60   38   
 59 Michelin, Andy            06 Lakeland Jun            7:05.1   17:36.60   39   
 60 Rosen, Jason              06 Lakeland Jun            7:06.4   17:39.60   40   
 61 Trivedi, Aadit            06 Garden State            7:06.4   17:39.80   41   
 62 Fahrman, Chris            05 Lakeland Jun            7:07.8   17:43.10   42   
 63 Sands, Matthew            05 07-Unattached           7:09.4   17:47.10        
 64 Aranda, Michael           06 WolfPack Tra            7:10.7   17:50.30        
 65 Simon, Cole               06 WolfPack Tra            7:10.8   17:50.60        
 66 Metrani, Aaditya          05 Lakeland Jun            7:18.8   18:10.60        
 67 Chait, Oliver             06 WolfPack Tra            7:18.9   18:10.80        
 68 Grant, Julian             06 Lakeland Jun            7:35.7   18:52.60        
 69 DeMatteo, Nate            06 Westfield Ar            7:41.4   19:06.70        
 70 Hunsinger, Joshua         06 Crimson Knights         7:41.4   19:06.70        
 71 Williams, Andrew          06 Shore Athletic          7:42.6   19:09.80   43   
 72 Hershorin, Solomon        05 Lakeland Jun            7:48.1   19:23.40        
 73 Pietrewicz, Tyler         06 Westfield Ar            7:55.0   19:40.60        
 74 Arroyo, Justin            06 Crimson Knights         7:56.1   19:43.30        
 75 Mazzara, Giandiego        06 Crimson Knights         7:56.2   19:43.50        
 76 Korantenj, De'vaughan     05 Transy East TC          8:00.2   19:53.40        
 77 Waghmare, Ross            06 Garden State            8:16.8   20:34.70   44   
 78 Horan, Jeffrey            06 Lakeland Jun            8:26.5   20:58.70   45   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 07-Unattached                34    1    4    7   10   12   13   17   23      
      Total Time:  1:10:14.20                                                     
         Average:    14:02.84                                                     
   2 Garden State Track Club N    39    2    5    6   11   15   18   20           
      Total Time:  1:10:52.10                                                     
         Average:    14:10.42                                                     
   3 WolfPack Track Club A        85    8    9   16   19   33                     
      Total Time:  1:14:49.90                                                     
         Average:    14:57.98                                                     
   4 Lakeland JuniorTrack & Fi   106    3   24   25   26   28   29   31   32      
      Total Time:  1:16:05.80                                                     
         Average:    15:13.16                                                     
   5 Garden State Track Club N   138   21   22   27   30   38   41   44           
      Total Time:  1:19:12.70                                                     
         Average:    15:50.54                                                     
   6 Shore Athletic              162   14   34   35   36   43                     
      Total Time:  1:25:01.00                                                     
         Average:    17:00.20                                                     
   7 Lakeland JuniorTrack & Fi   203   37   39   40   42   45                     
      Total Time:  1:31:05.30                                                     
         Average:    18:13.06             


15-18 Girls 5 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================                                                           
  1 Mu, Athing                02 Trenton Track           5:56.9   18:28.80        
  2 Ocasio, Angelica          02 07-Unattached           8:19.0   25:50.10                                                 


15-18 Boys 5 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                  Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
17-18 Results 5000 Run                                                            
  1 Ocasio, Adam              01 07-Unattached           5:28.9   17:01.60    1   
  2 Jersey, Zachary           04 Shore Athletic          5:31.5   17:09.80        
  3 Zamichieli, Dante         03 07-Unattached           5:32.0   17:11.30    2   
  4 Santos, Afonso            04 07-Unattached           6:01.7   18:43.60    3   
  5 Chlebowski, Xavier        04 07-Unattached           6:15.0   19:25.00    4   
  6 Bashay, Zaviay            04 07-Unattached           6:25.9   19:58.80    5   
  7 Bansiwal, Aryan           04 07-Unattached           6:55.0   21:29.20    6   
                                                                                  
   

                                                
USATF.tv
NationWide